Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Studiowanie e-biznesu - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Regulamin działu "E-Biznes"

W tym dziale należy umieszczać tematy związane z biznesem w Internecie.

Oto zasady działu:
1. Każdy temat powinien zawierać link bezpośredni, a także opcjonalnie jeden link referujący (link referujący powinien zostać stosownie oznaczony).
2. Na jedną prezentacje systemu przypada jeden wątek. Pozostałe wątki dotyczące tego samego systemu będą łączone z wątkiem głównym lub kasowane.
3. Oferty dotyczące sprzedaży, kupna lub wymiany kierujemy do innego działu, tzn. NetBazaru lub Bazaru.
Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Studiowanie e-biznesu

mateusz88  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 16
  • Rejestracja 06 październik 2015
Zastanawiam się czy jest jakaś uczelnia w Polsce która pozwoli na zdobycie wierzy z zakresu e-biznesu. Widzę że to jest mega rozwijająca się branża i jest zapotrzebowanie na tego typu specjalistów.
0

rafal88  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 11
  • Rejestracja 18 lipiec 2008
Masz magisterskie na SGH, pierwsze co wypada z Google. Czy jest zapotrzebowanie to nie wiem, ale z opisu wynika, że to to samo co wszelkie zarządzania i marketingi tylko inaczej się nazywa. Z drugiej strony im ściślejsza specjalizacja tym większe szanse. Musisz poczytać jakie są szanse na zatrudnienie po tych studiach ew. powysyłać e-maile do firm i się rozpytać trochę. Bo zapotrzebowanie, a wykształcenie nie zawsze idą w parze. A wydaje mi się, że w tej branży jest w czym wybierać, a liczy się przede wszystkim kreatywność i asertywność, a nie tylko papierek ze studiów.
1

Kolia  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 17 maj 2016
W Krakowie są studia magisterskie Marketing i Komunikacja internetowa ze specjalnością e-handel, zostały otwarte 2 lata temu, poza tym pewnie niedługo będzie coraz więcej takich kierunków :)
0

18Jan89  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 06 lipiec 2016
Mówię to jako ktoś kto uczęszczał na studia z Zarządzania (specjalizacja nowoczesny marketing) - jeżeli samemu nie będziesz i tak nad sobą pracować i nad swoją 'marką' to będzie Ci ciężko. Nikt nie bije się o studentów marketingu, musisz mieć do tego pasję i być gotowym tyrać i to ostro, na pozycjach, o których nie marzysz. Nie będziesz od razu robił reklam dla Pepsi ;).

Tym niemniej powodzenia! :)
0

Crispi  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 09 lipiec 2016
A po co Ci takie studia? Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, to wykładowcy zazwyczaj nauczą Ciętego, co w mądrych książkach napisano, a one w tej dziedzinie szybko się dezaktualizują. Zresztą przeczytać można samemu. Jeśli zaś ma to poprawić szanse na znalezienie roboty, to lepsze wrażenie zrobisz mając bagaż własnych doświadczeń. Dyplom z tej dziedziny uważa tylko a kolejny papierek do kolekcji. Jeśli jednak koniecznie chcesz iść na studia to koniecznie przed wyborem sprawdź kto będzie wykładał - szanujące się uczelnie publikują biogramy wykładowców. Poszukaj praktyków, a nie teoretyków.
0

paczek  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 25 lipiec 2016
W mojej opinii nie warto studiować takiego dziwologą. Zacznij sam działac w sektorze ebiznesu i studia nie są potrzebne
0

mysc  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 12
  • Rejestracja 11 grudzień 2016
Nie są potrzebne - ale MOGĄ być przydatne w sumie. E-biznes jest na wszystkich publicznych "ekonomicznych uczelniach" - z tą różnicą, że jest bardzo TECHNICZNY (tzn. programowanie, bazy danych, itd. przeważają nad samym marketingiem). Na w spomnianym SGH to jest e-biznes właśnie z nastawieniem na e-marketing... i gdybym chciał coś takiego skończyć, wybrałbym SGH (ale jak skończysz to gdzieś indziej, nic się nie stanie - tak jak ktoś powiedział książki są już nieaktualne przeważnie - najwięcej i tak nauczysz się samemu w praktyce).

Studia "marketingowe" są w sumie fajne, ale bardzo mało przekazują. Uważam, że lepiej chodzić na takie studia, niż na żadne - a czasem nawet jedno mądre usłyszane zdanie jest w stanie komuś pomóc z rozwojem e-biznesu :)
Zapraszam na blog : Get Paid 2.0 :)
0

Ola565  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 27 marzec 2018
Akurat mam doświadczenie w e-biznesie, a nigdy nie studiowałam takiego kierunku. Pracuję w firmie ze Stanów Zjednoczonych. Założyli kantor wymiany kryptowalut. Pomysł jest najważniejszy w e-biznesie, z kolei studia to też pomysł, aby łapać młodych ludzi i na nich zarabiać.
0

ryszard332  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 19 kwiecień 2020
Ja sam zastanawiam się nad e-biznesem.Jak na razie firmie [url]https://kusnierczak.pl[/url] zleciłem założenie strony internetowej.Dla mnie to jest bardzo ważne.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1