Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Domeny PL - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Domeny PL

reptak  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 24
  • Rejestracja 07 kwiecień 2016
Gdzie trzymacie domeny PL i dlaczego? Najlepszy operator domen biorąc pod uwagę ceny i jakość to?
Chyba już czasy 120 zł za PL definitywnie minęły, co nie?
0

rafal88  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 8
  • Rejestracja 18 lipiec 2008
Akurat kupiłem domenę .pl w OVH. Wprawdzie sporo ludzi ma średnie zdanie na temat tej firmy, ale miałem kiedyś u nich konto 60free i byłem zadowolony. Poza tym działa też na terenie kraju gdzie mieszkam, choć kupowałem na polski adres. A kupiłem bo to na malutką stronkę, a oni oferują hosting 10 MB w ramach domeny. Wszystko za 15 zł za rok, a usługodawca to nie jakaś wydmuszka przecież. Kiedyś miałem .pl w home.pl, ale nie mam zdania, kupiłem bo była promocja 0zł. Potem nie przedłużyłem.
Firm rejestrujących teraz domeny jest tyle, że szkoda nawet czasu na sprawdzanie. Ale ogólnie trafiłem na takie jaja jak 10 krotną różnice w cenie w ramach rożnych firm na domenę .tech którą chce kupić. W jednej z firm jest jako domena premium za ok 2000 zł, a w OVH. kosztuje cos koło 200 zł. Nie jest to oferta polska.
A czy 120 za pl już minęło? I tak i nie. Tyle różnych domen jest teraz, że i mam nadzieję inwestorzy domenowi dostaną po dupie ze swoim zdzierstwem. Choć może być odwrotnie. Niemniej najpopularniejsze domeny będą zawsze droższe.
0

reptak  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 24
2000 tysiące za domenę? Wow ;-) A czym ona na dobrą sprawę różnic się od innych ofert? Żadna atrakcja, rozszerzenie jak rozszerzenie.
Uważam, że to nie ma większego znaczenia - mnie nawet śmieszą niektóre adresy - takie zbędne kombinowanie. Nie wystarczy krajówka?
0

rafal88  

• Tytuł Nowicjusz
  • Postów 8
  • Rejestracja 18 lipiec 2008
Tzn. to jest ewidentna próba naciągnięcia kogoś kto się nie zna.
CO do drugiego to się nie zgadzam. Od dawna dobre adresy są zajęte. I uważam, ze to nie jest zabawne, a raczej bardzo dobre posunięcie. Poszerzenie oferty o domeny np. .mobile i generalnie od groma innych daje możliwość dobrej personalizacji. Nie trzeba już kombinować i np. nazywać strony firmowej mojafirmamobile.pl tylko masz mojafirma.mobile. Taki pierwszy z brzegu przykład.
CO do tego, czy krajówka nie wystarczy to patrz punkt dwa. A dodatkowo powiem, że kiedyś (ok 2009 roku) napisałem do gościa, który posiadał domenę która mnie zainteresowała dla mojego portalu. Portal miał być jednak w ramach hobby. Nie było to gry.pl czy tego typu, tylko jakieś gryswiata.pl czy coś koło tego. Mam maila do dziś. Gość mi krzyknął 15 tysięcy złotych. Własnie taki handlarz co trzyma domeny i ich nie używa.
Blokują tylko ludziom z pomysłami rozwój i wymuszają takie własnie jak to nazwałeś kombinowanie i tworzenie kretyńskich adresów. A teraz doszło kilkadziesiąt rozszerzeń domen i nikt mam nadzieję łaski nie będzie robił. Zresztą to i tak było nieuniknione.
1

Nelson  

• Tytuł Super moderatorzy
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 302
  • Rejestracja 22 sierpień 2012
Dobre domeny kosztują nawet tyle, co dobre mieszkanie, wszystko zależy od pozycji i popularności.

Od siebie mogę polecić również az.pl czy standardowo domena.pl, gdzie mam ulokowane kilka domen ;)

Czasy domen 120zł za .pl jeżeli chodzi o samą rejestrację minęły, jednakże przedłużenia domen dalej mogą tyle kosztować.
0

Badek  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Postów 1435
  • Rejestracja 24 październik 2008
OVH obecnie chyba najkorzystniej wygląda na rynku, jeżeli kupujesz domenę z myślą o jej przedłużaniu, więc popieram słowa rafal88. Z drugiej strony nie polecam innych usług OVH, ale to już rozmowa na inny temat :)

0

reptak  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 24
Mnie odstraszał panel zarządzania w ovh, nie wiem jak jest aktualnie, ale po prostu w Hekko jest łatwiej to wszystko ogarniać, robić masowe operacje itp.
Po prostu nie ma aż tylu problemów.
0

kilka  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 11
  • Rejestracja 20 sierpień 2014
Rezerwuję i przedłużam w Firehost, na bardzo dobrych warunkach - zdecydowanie się opłaca, podziwiam ludzi, którzy potrafią za przedłużenie płacić po 120 zł. Bzdura. Radzę dobierać usługi patrząc na jakość, support, wsparcie. To podstawa. Nie ma co przepłacać za domenę.Istotny jest również panel zarządzania.
0

Krintens  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 10
  • Rejestracja 13 maj 2016
Odnowienie domeny w Firehost to 72zł bzdura, w ovh jest to 50zł brutto. W tym momencie chyba nie ma lepszej oferty na .pl
Może kiedyś nasze projekty ewoluują do normalnej firmy:
Prace wysokościowe Warszawa i Usługi Alpinistyczne
0

reptak  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 24
hehe.... popieram, stawka z kosmosu - mam 54 brutto w Hekko. Nie płaciłbym 20 zł więcej za domenę.
Tym bardziej, że przecież mowa o firmie, która jest raczej totalnie anonimowa, co nie?
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1