Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Wirtualna rzeczywistość teraz także w Twojej przeglądarce! - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Wirtualna rzeczywistość teraz także w Twojej przeglądarce!

TRACKER  

• Tytuł Persona non grata ;)
  • Grupa Właściciel forum
  • Postów 3245
  • Rejestracja 26 czerwiec 2008
  • JID:tracker20@jabber.org
  • GG:7535236
Pewnie każdy z Was słyszał o Oculusie Rift, czy też Samsungu Gear VR, ale czy wiecie co planuje Mozilla? Otóż organizacja odpowiadająca między innymi za Firefox'a lub Thunderbirda planuje przenieść doznania związane z wirtualną rzeczywistością do przeglądarki internetowej - nie tylko do wersji na PC'ty, ale także do aplikacji Firefox na urządzeniach mobilnych. Co ciekawe w projekcie tym współpracuje ona z członkiem zespołu Google Chrome tj. z Brandonem Jones'em, co zapowiada się dość interesująco patrząc w przyszłość, możemy się domyślać że cały projekt będzie współgrał 100 % z obiema przeglądarkami.

Cały kod API został upubliczniony na stronach Mozilli.

Każdy może jednak już teraz przetestować 10 dostępnych prezentacji bez znajomości implementacji kodu i jego zmieniania na własny użytek - od siebie dodam, że nie wszystko działa bez instalacji pluginów, ale niektóre prezentacje wyświetlają się ok, także jestem dobrej myśli. Na "stówkę" działa u mnie sterowanie za pomocą strzałek to demo: http://m.spacelamb.12wave.com/ i to: https://mozvr.github.io/sechelt/ u Was też jest ok?

Przyszłość zapowiada się interesująco jak dla mnie.

Jeszcze jedna ważna informacja... Projekt jak narazie działa na eksperymentalnej wersji Google Chrome, a także w wersji Nightly przeglądarki Firefox! Więcej o wymaganiach a także o całym projekcie przeczytacie na stronie http://mozvr.com/#start.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

paczek  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 25 lipiec 2016
Przyznam szczerze, że nie widzę jakiegoś dużego zaastosowania... Niemniej jednak VR i wirtualna rzeczywistość to będzie hit w przeciągu kolejnych kilkunastu lat. Naprawdę warto się teraz zastanowić i poinwestować trochę w ten sektor. Potencjał rynku spenetrowały już głupie pokemony...
0

Bogdan  

• Tytuł Pegetto
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 529
  • Rejestracja 10 luty 2009
  • GG:1557427
A ja myślę, że ta technologia ma potencjał :) Bawiłem się nieco Riftami i uważam, że jak na raczkującą dopiero technologię efekt jest niesamowity. Za kilka lat być może i przeglądarki internetowe i nawet Excela będziemy mogli obsługiwać za pomocą takich okularów :)
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1