Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Ile kosztuje strona www? - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Ile kosztuje strona www? jak wyceniacie swoje strony www

kreatorem  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 7
  • Rejestracja 27 styczeń 2014
Witajcie,
mam do Was pytanie. Jak się domyślam, w dziale Webmastering, grafika, usługi sieciowe często przesiadują osoby projektujące strony www. Chciałbym zapytać jak je wyceniacie. W swojej kilkuletniej "karierze" doszedłem bowiem do wniosku, że nie ma zawsze dobrego sposobu na wycenę strony internetowej, każdy sposób ma jakieś wady.

Najlepiej byłoby stworzyć jakiś jednolity cennik i wszystkim klientom wyceniać strony www na jego podstawie. Jednak nie jest to takie proste. Zastanawialiście się kiedyś ile zmiennych musiałby mieć taki cennik żeby był w stanie przewidzieć wszystkie możliwe funkcjonalności? Już samo pojęcie prosta strona internetowa, tak często używane przez klientów, może mnieć mnóstwo znaczeń.

Zastanawiam się nad tym, ponieważ dostałem ostatnio pytanie od czytelnika: skąd bierze się cena wykonania strony? Napisałem bowiem w artykule, że samo wykonanie strony to koszt od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Czytelnik chciałby wiedzieć, skąd bierze się taka rozbieżność.

Od czego więc zależy to ile kosztuje strona internetowa u Was? Jak to wyceniacie?

//Nelson
Jedna reklama w sygnaturce wystarczy :) Pozdrawiam.

Kreatorem.pl - jak stworzyć stronę www za pomocą kreatora stron www
0

Nelson  

• Tytuł Super moderatorzy
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 299
  • Rejestracja 22 sierpień 2012
Wycenę strony www, forum, bloga itp. na pewno wykonujemy na podstawie przeznaczonej ilości czasu na dany projekt, wykorzystane "materiały" (skrypty własne, płatne, wprowadzone modyfikacje) oraz na sam szablon/styl takowej www, do tego dochodzi również popyt, czyli zapotrzebowanie na taką stronę www wśród internautów, przeglądarek.

Drugim aspektem, wartym uwagi, a z pewnością dyskusji jest przeznaczenie - czy ma być to strona kontaktowa, w formie galerii, bloga, forum, portalu, prosta lub bardziej zaawansowana i profesjonalna...

Moim zdaniem cena wykonania strony www zależy od jej przeznaczenia;

Cytat

czy ma być to strona kontaktowa, w formie galerii, bloga, forum, portalu, prosta lub bardziej zaawansowana i profesjonalna...

oraz budżetu, jakim dysponuje właściciel/nabywca.
0

sylwana99  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 29 styczeń 2014

Wyświetl postUżytkownik kreatorem dnia 27 styczeń 2014 napisał

Witajcie,
mam do Was pytanie. Jak się domyślam, w dziale Webmastering, grafika, usługi sieciowe często przesiadują osoby projektujące strony www. Chciałbym zapytać jak je wyceniacie. W swojej kilkuletniej "karierze" doszedłem bowiem do wniosku, że nie ma zawsze dobrego sposobu na wycenę strony internetowej, każdy sposób ma jakieś wady.

Najlepiej byłoby stworzyć jakiś jednolity cennik i wszystkim klientom wyceniać strony www na jego podstawie. Jednak nie jest to takie proste. Zastanawialiście się kiedyś ile zmiennych musiałby mieć taki cennik żeby był w stanie przewidzieć wszystkie możliwe funkcjonalności? Już samo pojęcie prosta strona internetowa, tak często używane przez klientów, może mnieć mnóstwo znaczeń.

Zastanawiam się nad tym, ponieważ dostałem ostatnio pytanie od czytelnika: skąd bierze się cena wykonania strony? Napisałem bowiem w artykule, że samo wykonanie strony to koszt od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Czytelnik chciałby wiedzieć, skąd bierze się taka rozbieżność.

Od czego więc zależy to ile kosztuje strona internetowa u Was? Jak to wyceniacie?

//Nelson
Jedna reklama w sygnaturce wystarczy :)/> Pozdrawiam.

witaj,

podstawowa informacyjna od 600-800 , bardziej rozbudowane z dobra grafika w tysiacach zlotych :)
0

Design Group1  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 10
  • Rejestracja 16 listopad 2013
Cena uzależniona jest od funkcjonalności strony tzn. co będzie się na stronie znajdować im strona bardziej rozbudowana tym więcej czasu trzeba poświęcić aby ją zbudować. Cenę ustala wykonawca ze zleceniodawcą i nie da się tu określić jednej ceny - bo każdy wycenia swoje usługi inaczej :)/>

Pozdrawiam.
0

Ubuntu  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 10
  • Rejestracja 13 marzec 2013
też zależy od tego czy firma lub osoba, której zlecasz stworzenie strony www zajmuje sie wszytskim tzn jest stworzeniem i wypromowaniem czy tylko stworzeniem. Całym serwiem stron www zajmuje się Ideo http://www.ideomobile.pl/ Bo oczywiście można stworzyć stronę taka jak inna albo najpiew bada się konkretny rynek a potem jest projekt stony i cały jej hosting a to oczywiście kosztuje nas pieniędzy a firmę czasu :)
0

adone  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 7
  • Rejestracja 21 kwiecień 2014
Jeżeli w grę wchodzi podstawowa strona internetowa (np. wizytówka z kilkoma podstronami) to wykonanie takiej strony opiera się głównie na grafice (bo można wykorzystać darmowy skrypt jak np. wordpress) i koszt to z kilkaset złotych. Gdy już klient chce rozbudowany portal, to cena będzie znacznie wyższa.
0

Balamo  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 4
  • Rejestracja 29 lipiec 2014
Ja to zawsze przeliczam na roboczogodziny. Jeśli jest to mała strona wizytówka, to ceny są takie jak podano wyżej od 600zł w górę.
0

HenrykWywr  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 8
  • Rejestracja 14 październik 2014
nie ma cen na jedno kopyto. Wszystko jest zależne ile spędzimy na pracy przy danej stronie. jedni wezmą od całości 30zł a jedni wezmą 30/h
0

Martyna  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 27 styczeń 2015
  • GG:382910
mała strona wizytówka może kosztować kilkaset złotych, większa bardziej rozbudowana strona z tekstami i inną treścią to koszt kilku tysięcy. Niektóre agencje zajmujące się projektowaniem stron biorą za bardzo zaawansowane serwisy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
0

YCBI  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 10
  • Rejestracja 17 luty 2015
Landing page to koszt do 1000 złotych, a system magazynowy przy którym trzeba posiedzieć kilka miesięcy na pewno nie zamknie się w kilku tysiącach... Cena zależy od dwóch rzeczy:

1. Złożoności projektu,
2. Tego na ile osoba projektująca wycenia swoją pracę (na miesiąc / tydzień / godzinę).
Tworzenie stron internetowych Opole - You Can Be Interactive sp. z o.o.
0

krisuuu  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 33
  • Rejestracja 08 październik 2010
Pytanie bardzo względne, zależy od marki danej firmy, zaawansowania całego projektu oraz wielu innych parametrów.
0

WojciechMaslowski  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 4
  • Rejestracja 28 kwiecień 2015
Cena zależy od wielu czynników. Ja zlecam tworzenie stron [url="http://internet-media.pl"][url]http://internet-media.pl[/url][/url]. Podpatrz ich cennik.

Użytkownik WojciechMaslowski edytował ten post 05 maj 2015

0

tomi  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 07 lipiec 2015
Nie da się stworzyć jednego, uniwersalnego cennika. Wiele zależy od samego projektu. Nad niektórymi pracuje jedna osoba, nad innymi kilka. Czasem to kilka dni, a innym razem wiele godzin i dni, a nawet lepiej. Cennik najczęściej będzie zależny od doświadczenia firmy, jej pozycji, a może nawet i lokalizacji.

Nie można przedstawiać klientowani uniwersalnego cennika, bo gdy koszty wzrosną nie będzie rozumiał dlaczego i poczuje się oszukany.
0

Artix  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Webmasterzy
  • Postów 126
  • Rejestracja 24 styczeń 2012
  • GG:25483196
Jak tak przeglądałem portfolia webmasterów i rozmawiałem z nimi to widełki cenowe dla profesjonalnych prac to 400-600 złotych.
To moje portfolio oraz blog. Szukasz webmastera? Pisz na kontakt.artur@yahoo.com.
0

typowyhandlarz  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 20 czerwiec 2016
Wykonanie strony internetowej kosztuje od 50 zł do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania. Moją stronę zakładali link usunięty - profesjonalnie i niedrogo.
0

Krintens  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 10
  • Rejestracja 13 maj 2016
Cena stron www jest mocno uzależniona od tego kto to robi, student, bez działalności i FV zrobi stronkę za grosze, ale firma już nie może brać zlecenia za mniej niż 1000zł netto bo się nie utrzyma.
Duże firmy z doświadczeniem i dobrymi programistami zaczynają rozmowy od 2-3k za prostą stronę, tak więc wszystko zależy :)
Może kiedyś nasze projekty ewoluują do normalnej firmy:
Prace wysokościowe Warszawa i Usługi Alpinistyczne
1

paczek  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 25 lipiec 2016
Wszystko to kwestia indywidualna. Strona internetowa nie posiada stałej ceny jak towar, np. ziemniaki :) Niemniej jednak być może ten artykuł przyda Ci się i zaznajomisz się z widełkami cenowymi, które występują w branzy: http://webenable.pl/...na-internetowa/

Użytkownik paczek edytował ten post 25 lipiec 2016

0

korimas  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 22 styczeń 2017
Dokładnie, każda strona kosztuje inną kwotę. W zależności od tego jakie ma mieć funkcjonalności ile podstron posiadać i wielu innych czynników. Polecam sprawdzić ofertę konkretnej firmy np creox.pl i dowiedzieć się konkretnie ile będzie kosztować zaprojektowanie i stworzenie strony www w oparciu o konkretne wytyczne

Użytkownik korimas edytował ten post 22 styczeń 2017

0

Bogdan  

• Tytuł Pegetto
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 529
  • Rejestracja 10 luty 2009
  • GG:1557427
Aktualnie w większości tworzy się strony na CMSach oparte, a koszt to około 1000zł w górę w zależności od potrzeb.
0

tewso  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 4
  • Rejestracja 08 luty 2017
Prosty blog na CMS nie powinien cenowo przekraczać 1000 pln.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1