Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Sugestie 2013 - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Sugestie 2013

TheRozo  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 24
  • Rejestracja 09 kwiecień 2012
  • GG:25076083
Ja osobiście bym poukładał co nieco na tym forum, chodzi mi ułożenie działów trochę inaczej, i shoutboxa, poprawił bym na pewno stopkę forum aby było wiadomo co w niej się znajduję i po co. Zaczął bym reklamować forum zarówno na niszowych portalach jak i serwisach dość sporawych z którymi mam zawarte partnerstwo (a we włocławku wiele się tego znajdzie) rozgłosił bym forum przede wszystkim na terenie mojego miasta Włocławka przez co jeszcze więcej było użytkowników, twórzył był eventy i różne konkursy ale z opanowaniem, znalazł bym kilku dobrych i potrzebnych fachowców do współ-rozwijania tego projektu, a także skoro tematyka o komputerach to także bym ja i inni admini tworzyli poradniki zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych żeby zawsze czegoś nowego można było się nauczyć. Poza tym usuną bym reklamy AdWords czy inne które może dają minimalny zysk ale są nie potrzebne, bo psują klimat. I chyba na tyle.
0

razor  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 23
  • Rejestracja 30 lipiec 2012
Mnie zastanawia fakt, czy shoutbox naprawdę jest tak ważnym elementem forum, żeby każdy użytkownik wchodząc na stronę widział najpierw jego?
0

TheRozo  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 24

Wyświetl postUżytkownik razor dnia 03 kwiecień 2013 napisał

Mnie zastanawia fakt, czy shoutbox naprawdę jest tak ważnym elementem forum, żeby każdy użytkownik wchodząc na stronę widział najpierw jego?

Dlatego ja bym go proponował przenieść na sam dół pod działami na forum, bo psuje to kompozycje tego forum
0

razor  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 23
  • Rejestracja 30 lipiec 2012
Ja bym go w ogóle usunął. Część dyskusji, która tam się znajduje, powinna widnieć w odpowiednich wątkach forum.
0

TRACKER  

• Tytuł Persona non grata ;)
  • Grupa Właściciel forum
  • Postów 3246
  • Rejestracja 26 czerwiec 2008
  • JID:tracker20@jabber.org
  • GG:7535236
@TheRozo, dzięki za naprawdę dobre sugestie, jednakże na część z nich trzeba pieniędzy, co nie bardzo w mojej obecnej sytuacji jest na plus... Tak naprawdę ledwo co wyrobię chyba w tym roku na domenę i hosting, a ten drugi do tanich nie należy i ma swoje potrzeby jeśli chodzi o takie "skromne forum" jak to. Ułożenie działów fakt - nie jest idealne, jednakże jak Ty byś je widział? Co byś zmienił? Pytam, bo zawsze gdy coś w ułożeniu zmieniam jednej osobie to pasuje, a drugiej zwyczajnie nie... Chciałbym dojść do jakiegoś kompromisu między powiedzmy sobie szczerze "wszystkimi użytkownikami" forum.

Panowie shoutbox był tam od samego początku i jakoś nikomu nie przeszkadzał, gdyby faktycznie więcej osób tego chciało to mogę go przesunąć na sam dół, jak na razie to tylko Wasza opinia, a chciałbym poznać minimum kilka więcej, żeby później nie było, że dało się "przekupić" jednej opinii, jednej osoby... no może dwóm.

Shoutboxa od razu informuję nie mam zamiaru usuwać, żeby nie było - nie wszyscy chcą tylko i wyłącznie pisać o webmasterce / komputerach.. luz należy się każdemu.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

Kir4  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 22 luty 2013
  • GG:40834846
Trzeba zabrać dobre grono specjalistów z różnych działów. Tylko muszą zobaczyć że warto się udzielać, żeby wiedza nie poszła w błoto. Jeżeli masz powyżej 200wyświetleń na dzień chodźby to warto w JS na początku ładowania strony trzeba kliknąć w reklamę aby przejść dalej do portalu po prostu klik i jesteś bez zbętnych " POST czy GET" . Nie jeden portal tak jest utrzymywany. Wystarczy napisać " Aby wejść na forum kliknij w reklamę, to nic nie kosztuję!" Czy coś takiego, aby było na hosting i domenę. Działy które są pomocne dla początkujący i trochę doświadocznych powinny być zamknięte albo coś co zakrywa treść np linki do tutoraili itp. trzeba jakoś zwabić ludzi. Nabór do ekipi na nowo albo dodać pare osób 2/3 osoby. Polub to powinno być na samej górze przy sb. Zawsze łatwiej i szybciej kliknąć, nie trzeba szukać aż na samym dole strony. Na razie tyle styknie ;)
0

Rafał  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 99
  • Rejestracja 08 wrzesień 2008
  • GG:0

Wyświetl postUżytkownik Kir4 dnia 05 kwiecień 2013 napisał

Wystarczy napisać " Aby wejść na forum kliknij w reklamę, to nic nie kosztuję!"

O ile jestem na czasie każdy system reklamowy ma w regulaminie zapisy zabraniające takich numerów.
0

TheRozo  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 24
@TRACKER co do shoutboxa to może zrób ankietę czy przenieść go na dół, to chyba jedyny sposób aby się dowiedzieć, i np. ankieta na 5dni po czym zrobisz tak jaki będzie wynik.
Co działów zaczne od Off Topic jest w nim aż 7 działów (razem z koszem) warto by to zredukować do max 3-4 działów ja proponuje bo to w końcu off top.
- dział 'przywitaj się' zrobić jako pod dział w 'Pogaduszki' chyba dobrze pasuje nawet.
- Dział 'Prawne aspekty IT' zrobić jako pod dział "Nowinki komputerowe i webmasterskie "
- działy "nasz komputer" i "telefony, tablety i inne gadżety' zrobić jako poddział w dziale 'SPRZĘT' bo przecież komputer, tablety itd. to sprzęt :)

I narazie tyle jeszcze trochę bym poprawił inne działy ale narazie tyle mogę pomóc.
2

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3246
Witam, w związku w poważnym podejściem w "niepoważnym" temacie postanowiłem, iż wydzielę te wartościowe posty i przeniosę je do tego działu tworząc nowy temat o nazwie "Sugestie 2013" - to po pierwsze.

Po drugie w dniu dzisiejszym dokonałem generalnego "porządku" - mianowicie przeniosłem wszystkie wymienione wyżej przez @TheRozo działy do nowych kategorii, oraz dodałem coś od siebie mianowicie: do dział Bazar (oprócz realizacji podanych wyżej sugestii) trafił także do działu Sprzęt, dział Zareklamuj się otrzymał bardziej jasny regulamin - co wolno, a co nie (teraz widoczny jest tak, iż nie powinien mieć nikt problemów z interpretacją przepisów forum), nieco zmieniałem nazwę kategorii Oprogramowanie i sprzęt na: Oprogramowanie i różnego rodzaju sprzęt, dział skrypty to teraz zgodny z wieloma sugestiami Rafała w shoutbox'ie dział Skrypty / aplikacje www ponadto zredukowałem ilość subfor tak, żeby były one na czasie i nie było ich zbyt wiele. Dodałem także nowy dział Providerzy, dzięki któremu możecie napisać opinię o swoim dostawcy internetu, możecie także zapytać, czy np. dany ping jest w porządku i wiele więcej - zachęcam do zapełnienia działu.

Mam nadzieję, że teraz każdy odnajdzie się bez problemu w "nowych realiach" :)
Jeśli macie jakieś sugestie - piszcie śmiało - być może coś źle kliknąłem przy przenoszeniu - nikt nie jest idealny :P

Pozdrawiam, Robert.
0

Evil  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Webmasterzy
  • Postów 573
  • Rejestracja 03 marzec 2009
  • GG:8685472
Proponuje dodac dzial, gdzie mozna wrzucac wszelkiego rodzaje poradniki/tutoriale.
Przykladowo chcialem wrzucic tut o ataku mitm, lecz nie wiem gdzie.

Nie pomagam na gg||email -> Tylko komputeromaniak.net
Dołączona grafika
1

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3246
Ogólnie dział poradniki, tudzież tutoriale jak dla mnie nie miałby sensu - dlaczego? Odpowiedź jest prosta, zamiast korzystać z subfor każdy korzystałby z tego działu, a to oznaczałoby zwyczajnie bałagan na forum. ildv, jeśli jakiegoś działu nie ma a chciałbyś o czymś napisać to śmiało wrzucaj taki temat do Pogaduszek, gdy będzie więcej tego typu tematów utworzę odpowiedni dział - jak narazie dla jednego wątku mija się to z celem...
0

Bogdan  

• Tytuł Pegetto
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 529
  • Rejestracja 10 luty 2009
  • GG:1557427
Wrócę do tematu reklamy. Kir4, jak ja bym musiał za każdym razem, albo nawet i za pierwszym razem klikać w reklamę żeby wejść na jakąś stronę to wolałbym w ogóle nie wchodzić. Sądzę że większość osób zrobiłaby podobnie.
1

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1