Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: LG L5 - warto kupić? - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

LG L5 - warto kupić?

TRACKER  

• Tytuł Persona non grata ;)
  • Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
  • Rejestracja 26 czerwiec 2008
  • JID:tracker20@jabber.org
  • GG:7535236
Hej, właśnie skończyła mi się umowa z Mix Plusa i mam zamiar sobie wziąć nowy telefon - oparty (jak narazie) o Android 4.0.3 - co prawda nie jest to "mega, super wypas", ale w cenie 49 zł / 48 doładowań x 30 zł, to chyba nie jest źle nie?

Czy może jednak lepiej dołożyć i wybrać LG L7, lub Sony Xperia J - jak sądzicie? Wolałbym coś tańszego, ale nie za wszelką cenę tzn. telefon ma służyć do app'ek, a nie do jakiś "mega wypasionych" gier...

Tutaj dane techniczne - LG L5 -> http://www.mgsm.pl/p...G-Swift-L5.html (cena: 49zł/48x30zł)
LG L7 -> http://www.mgsm.pl/p...Optimus-L7.html (cena: 299zł/48x30zł)
Sony Xperia J -> http://www.mgsm.pl/p...y-Xperia-J.html (cena:449zł/48x30zł)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

WebKing  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 19
  • Rejestracja 06 lipiec 2008
  • JID:webking@jabber.org
  • GG:3920380
Zaczynając od wnętrza, wszystkie mają po jedno-rdzeniowy procesor, idealnie do korzystania z samych aplikacji i tych mniejszych gierek, bateria też na tym skorzysta, L5 mimo najmniej pojemnej baterii najdłużej wytrzymuje - o połowę dłużej niż konkurenci. Czas pracy można wydłużyć np. usuwając niepotrzebne widżety i aplikacje, zmniejszając jasność ekranu, zostawiając najpotrzebniejsze rzeczy do synchronizowania np. GMail i Facebook, ale także wgrywając odpowiedni kernel i modem. Każdy z tych telefonów ma tej samej rozdzielczości tylny aparat, jednak L5 nie ma przedniego, jeżeli często korzystasz z wideo-rozmów jest to spory problem.

Podsumowując Xperia J ma najpojemniejszą baterie, jednak wytrzymuje najkrócej, 1750 mAh - to gdzieś jeden dzień mocnego używania (Wi-Fi, SMSy, jakiś film i aplikacje oraz troche muzyki), oczywiście znajdą się osoby, którym wytrzymuje znacznie dłużej, ale z pewnością nie więcej niż dwa dni. Według mnie telefon ten swoim wyglądem nie zachwyca, stawiam na prosty wygląd, coś jak L7. Gdybym sam musiał zdecydować, który wybrać z tych trzech smartfonów, byłby to wybór pomiędzy modelami LG. Jaki dokładnie? Musiałbyś nieco zdradzić z czego na co dzień korzystasz, bo jest to wybór pomiędzy rozmiarem ekranu i pojemnością baterii, reszta wygląda podobnie, oprócz przedniego aparatu.

Użytkownik WebKing edytował ten post 18 luty 2013

0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
WebKing, po pierwsze miło, że zajrzałeś i udzieliłeś się w wątku założonym przeze mnie. Po drugie (secondo ;)) telefon ma mi bardziej służyć do przeglądania internetu, korzystania z aplikacji i czasami pogrania w jakieś gry... Skuszę się jednak chyba na L5, gdyż cena jest bardzo niska, a nie potrzebuję nie wiadomo czego do wcześniej wymienionych zastosowań. Cztery cale, myślę, że spokojnie mi wystarczą, w dodatku system Android 4.0.3 chyba także będzie sprawował się nieźle (na różnych testach L5 chodzi on o dziwo płynnie).
0

Nelson  

• Tytuł Super moderatorzy
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 314
  • Rejestracja 22 sierpień 2012
4 cale (4") to jest świat.

Cytat

Po drugie (secondo ;)) telefon ma mi bardziej służyć do przeglądania internetu, korzystania z aplikacji i czasami pogrania w jakieś gry...

No to właśnie pojemna bateria będzie tutaj najbardziej potrzebna :)

Skoro LG L5 ma
Standardowa bateria :
Li-Ion 1540 mAh
, to w zupełności wystarczy.

Cytat

Pamięć RAM :
512 MB
Zegar procesora :
800 MHz
- Matryca :
5 Mpx

- Rozdzielczość :
2592x1944 px

- Lampa błysk. :

Drugi aparat foto :

Video :

- Rozdzielczość :
640x480 px

- Formaty video :
H.263, H.264, MPEG4
- Spokojnie... Ja bym brał tego L5 :)
0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
już wybrałem tego LG, jak narazie jestem zadowolony.Co prawda kąty widzenia są słabe, ale jeśli się patrzy na wprost nie ma tragedii. Ogólnie rzecz biorąc kwotę pod uwagę wady i zalety, to więcej jest tych drugich.4"wystarcza tak jak nawet ta słaba według niektórych rozdzielczość
0

Nelson  

• Tytuł Super moderatorzy
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 314
  • Rejestracja 22 sierpień 2012
Szczerze? Wady i zalety telefonu rozpoznaje się dopiero po... miesiącu? Lub paru tygodniach. Musi jednak minąć dosyć dużo czasu, abyś wiedział co jest nie tak. Tydzień użytkowania to sama satysfakcja, dopiero później, gdzieś około miesiąca / miesiąca + zaczniesz na coś narzekać. No ale L5 udany.
0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
Napisałem moją opinię po paru dniach użytkowania, jak narazie jest ok. Zdarzają się ścinki, ale nie narzekam i podtrzymuje moją dotychczasową opinię.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1