Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Prawo do bycia zapomnianym - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Prawo do bycia zapomnianym

BBold  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 10
  • Rejestracja 01 luty 2013
Poczytajcie sobie o propozycjach Parlamentu Europejskiego, które mają zostać zawarte w artykule 17 nowego rozporządzenia na temat ochrony danych osobowych w internecie. Ma tam zostać umieszczone między innymi tzw. prawo do bycia zapomnianym (right to be forgotten). Na mocy tego rozporządzenia będzie istniała możliwość żądania od serwisów internetowych usunięcia wszystkich danych osobowych dotyczących osoby zgłaszającej, wraz ze wszystkim odnośnikami do tych danych. Co ciekawe nowe rozporządzenie będzie również dotyczyć wyszukiwarek internetowych, które z kolei będą musiały na żądanie konkretnej osoby usunąć wszelkie linki z indeksu. Pomysł dobry, jednak czy do końca wykonalny?
Hello!
0

Matmaxalez  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 52
  • Rejestracja 19 maj 2012
Według mnie bardzo dobre. Sam chętnie bym usunął swoje dane z kilku for, oraz swoje posty :).
0

Nelson  

• Tytuł Super moderatorzy
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 320
  • Rejestracja 22 sierpień 2012
@Matmaxalez

Forów* ;)

Na pewno jest to wykonalne, ponieważ wszystko zależy od "papierów" i ustaw. Rozwiązanie jak najbardziej dobre, wprowadzi lekkie zamieszania u administratorów takich serwisów, lecz jak najbardziej da się takie coś wykonać. Wg mnie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą być "zapomniane" ;)
0

de2  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 3
  • Rejestracja 11 luty 2013
Ciekawe co na to najpopularniejsza wyszukiwarka "G....e" dzięki śledzeniu użytkownika opiera się dużo ich rozwiązań.
0

Bogdan N  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 3
  • Rejestracja 13 luty 2013
Jestem za. Często przecież nasze dane krążą w internecie, a my nic o tym nie wiemy. Raz się człowiek zaloguje nie tam gdzie trzeba albo zapisze na jakiś przypadkowi newsletter podając swoje dane i nieszczęście gotowe. Pomysł z możliwością "bycia zapomnianym" jest spoko :)
0

huber2t  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 8
  • Rejestracja 28 czerwiec 2011
Bardzo dobre rozwiązanie, które odbije się na adminach, już nie będą mieli wymówki aby nie usuwać konta użytkownika.
0

ink100  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 7
  • Rejestracja 13 kwiecień 2013
Dobre rozwiązanie, ale kiedy wdrożą;>?
0

janek123  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 22 kwiecień 2013
wg mnie to jest jak najbardziej wykonalne już teraz.. jaki problem w tym zeby zgłosić do konkretnego administratora prośbę o skasowanie profilu z postami? żaden. Problem jest raczej inny i polega na tym że bardzo dużo danych rozpływa się po internecie i ciężko będzie do każdego z taką prośbą dotrzeć.
0

illa1989  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 2
  • Rejestracja 12 luty 2014

Wyświetl postUżytkownik Nelson dnia 02 luty 2013 napisał

@Matmaxalez

Forów* ;)/>

Na pewno jest to wykonalne, ponieważ wszystko zależy od "papierów" i ustaw. Rozwiązanie jak najbardziej dobre, wprowadzi lekkie zamieszania u administratorów takich serwisów, lecz jak najbardziej da się takie coś wykonać. Wg mnie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą być "zapomniane" ;)/>

"For" jest poprawnie, nie czepiaj się :)

Zastanawia mnie jaka metoda weryfikacji pozwoliłaby administratorom serwisów internetowych usuwać nasze dane. Każdy może się podać za Kasię1992 i zażądać usunięcia cudzego konta. Wymóg podania hasła niewiele pomoże, bo kto pamięta hasło do konta założonego 7 lat temu?
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1