Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Tanie tablety - warto? - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Tanie tablety - warto? Temat ogólny poświęcony tanim tabletom obecnym na rynku.

TRACKER  

• Tytuł Persona non grata ;)
  • Grupa Właściciel forum
  • Postów 3245
  • Rejestracja 26 czerwiec 2008
  • JID:tracker20@jabber.org
  • GG:7535236
Witajcie! Dzisiaj chciałbym poznać ogólną opinię o tanich tabletach, a także jeden przykładowy z nich przedstawić..

Po pierwsze co sądzicie o tzw. "nisko budżetówkach" do np. 500 złotych? Opłaca się je kupować? Według mnie coraz więcej jest ich na rynku i posiadają one coraz to lepsze parametry - przykładem może być mało znana firma Ainol, która wyprodukowała tablety takie jak Aurora II, czy też Elf II - ten drugi model chciałbym Wam przedstawić.

Jego parametry są następujące:

Cytat

Ainol Novo 7 Elf II
Wyświetlacz 7” 1024 x pikseli
Procesor 2-rdzeniowy Amlogic8726-M6 1,5 GHz
Pamięć RAM 1 GB DDR3
Pamięć wbudowana 8 GB (w tym 880 MB na aplikacje)
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
Kamera internetowa 2 Mpix
Złącza mini-HDMI, mini–USB, microSD (obsługa do 32 GB), mini-jack 3.5 mm
Akumulator 3700 mAh litowo-jonowy
System Google Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich
Funkcje dodatkowe G-sensor, USB OTG, akcelerator graficzny, obsługa Adobe Flash Player
Wymiary 189.3 x 120 x 11.2 mm
Waga 333 g

Co prawda nie jest to cud techniki, lecz te 2 rdzenie posiada, a procesor jest taktowany aż 1,5GHz. Co ważne cena na stronie ainol.pl (PL dystrybutora) wynosi ponad 520 złotych, jednakże można go spotkać na aukcjach allegro za 499 zł. Czy jeśli mielibyście wybrać jakiś tablet, to właśnie ten, lub w podobnej cenie? Czy wolicie np. poczekać na Nexus 7 nim trafi do Polski? A może interesują Was inne tablety np. Manty z tunerem DVB-T?

Co musiałby tablet posiadać, abyś go kupił?
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

Evil  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Webmasterzy
  • Postów 573
  • Rejestracja 03 marzec 2009
  • GG:8685472
Proszę mi coś wydrukować z takiego tabletu :)

Nie pomagam na gg||email -> Tylko komputeromaniak.net
Dołączona grafika
0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3245
Co ty chcesz drukować z tabletu? Od tego masz PC, tablet masz do korzystania z aplikacji takich jak przeglądarka internetowa, gry, czy też mapy Google. Nie wymagajmy nie wiadomo czego, tablet to "zabawka" do internetu i tyle. Oczywiście Office'a też otworzysz :P ale nie przesadzajmy to tylko gadżet nie pełnoprawny PC.
0

Nelson  

• Tytuł Super moderatorzy
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 300
  • Rejestracja 22 sierpień 2012
Szczerze? Nie polecam. Miałem Mantę MID02 - brak regulacji głośności, licha obudowa no i kiepski wyświetlacz.
Takie tablety są tylko do użycia dla dziecka lub "od czasu do czasu", ale na dłuższą metę się nie nadają.
Aa i pomimo tego takie tablety są wadliwe - mój od czasu zakupu (pół roku temu) zdążył się zepsuć już 4 razy, w czym wyświetlacz po prostu się zamroził i nie pomagało nic, lub po prostu się rozlał..
0

winforum.eu  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 34
  • Rejestracja 24 sierpień 2012
Również nie polecam, dużo lepiej kupić coś dobrego, a używanego.

PS: Nexus 7 kosztuje w okolicach tysiąca zł.
0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3245
Winforum, ogólnie to Nexus 7 kosztuje 199$, więc niby tysiąc złotych, ale znając życie w Polsce dojdą podatki, cło itp, więc może kosztować nawet ponad 1 tysiąc. Tak czy siak ten tablet u góry co zaprezentowałem nie jest zły - "dwurdzeniówka" za takie pieniądze...
0

Mr.Josek  

• Tytuł Współzałożyciel forum
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 1578

Wyświetl postUżytkownik TRACKER dnia 25 sierpień 2012 napisał

Winforum, ogólnie to Nexus 7 kosztuje 199$, więc niby tysiąc złotych, ale znając życie w Polsce dojdą podatki, cło itp, więc może kosztować nawet ponad 1 tysiąc. Tak czy siak ten tablet u góry co zaprezentowałem nie jest zły - "dwurdzeniówka" za takie pieniądze...

199 dolców? To jest około 650 zł, a nie tysiak.
Co do tematu, to jak dla mnie wszystkie tablety są zbędne. Kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy od ludzi mających zbyt dużo pieniędzy.. Mi wystarczy smartfon w kieszeni i komputer w domu.
NaSzEj LeGiI nIe PoKoNa NaWeT sŁyNnA BaRcElOnA
Dołączona grafikaLEGIADołączona grafikaWARSZAWADołączona grafika

Dołączona grafika
0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3245
Tak Marcinie, 199$ ale tak jak mówię podatki, marże itp - wyjdzie albo koło tysiaka, albo nieco ponad ;)
0

Saitana  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 39
  • Rejestracja 15 czerwiec 2012
Dla każdego co innego (:
Szczerze to i mi wystarczy lapek i smartfon z androidem..
tak na marginesie - technika wciąż brnie do przodu... a buty to trzeba wiązać samemu dalej :D
0

d3viL  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 8
  • Rejestracja 01 maj 2012
W erze tabletów każdy znajdzie coś dla siebie, wybór tabletu zależy od tego jakie ma być jego przeznaczenie. Niektórym taki za 500 zł będzie w zupełności wystarczał, a niektórzy będą potrzebowali czegoś "mocniejszego"
Jak powiedział przedmówca, mi laptop + smartphone w zupełności wystarcza, ale .... nie każdemu ten zestaw przypadnie do gustu.
0

romet100  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 30 styczeń 2013
takie tańsze tablety coraz częściej dorównują paratmetrami tym sprzętom z wyższej półki cenowej. Np taki Samsung Galaxy Tab jest dla mnie mocno przereklamowany. Myślę, że warto zaufać również tym mniej znanym firmom i przy zakupie patrzeć na wszystkie oferty nie tylko tych największych. Wiadomo - każdy ma różne wymagania co do tego jaki ma być ten tablet.
Moim faworytem w tym przedziale cenowym jest Mistral Traveler II. Parametry :

• System android 4.0.3
• Telechips 8923 Cortex 1.2GHz, Mali-400 (procesor i karta graficzna)
• RAM 1024MB DDR3 pamięć operacyjna
• 8GB pamięci wewnętrznej flash, możliwość zainstalowania karty micoSD hc do 32GB
• Odbiornik GPS + licencja na nawigację Mapamap
• Pojemnościowy ekran dotykowy, rozdzielczość 800x480px
• Wyjście HDMI mini
• FM transmiter
• G-sensor czyli czujnik położenia
• Bateria 3000mAh
• Dwie kamery, przednia do wideokonferencji VGA i tylnia 2Mpx
• Wysuwana antenka teleskopowa do TV
• Złącze na zewnętrzną antenę TV + przejściówka

Cena to 539 zl. Znajdźcie drugi taki tablet w tej cenie ;) Jest na prawdę ciężko.
0

romet100  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 30 styczeń 2013
ostatnio na stronie producenta pojawił się filmik z dzialania tego tabletu ;)bardzo mi sie on spodobał :

...naprawde warto spojrzec na tego Travelera przy zakupie..juz jest promocja na niego - 499 zł na stronie producenta
Pozdrawiam ;)/>
0

KoPilarz  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 2
  • Rejestracja 11 kwiecień 2013
Ja tam wolałem trochę dołożyć i kupić coś lepszego, w końcu kupiłem taki w Apollo. Jak za taką kwotę to jestem zadowolony:D

Użytkownik TRACKER edytował ten post 12 kwiecień 2013
Powód edycji: Yhm, i tylko po to się zarejestrowałeś, żeby podać link do jakiegoś serwisu? Otóż za mojej kadencji to nie przejdzie.. link wywalony.

0

Asus1990  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 3
  • Rejestracja 19 czerwiec 2013
Moglibyście doradzić, co warto byłoby kupić stąd: [url="http://www.nokaut.pl/tablety/"][url]http://www.nokaut.pl/tablety/[/url][/url]? Chodzi o jakiś w miarę tani, ale dobry tablet, który troszkę mi posłuży, a nie rozsypie się po miesiącu...
0

olight  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 25 listopad 2015
Według mnie lepiej zainwestować w smartfona niż tableta w szczególności jeśli tablet jest tani. Sam korzystam z laptopa i takiego samsunga S4 i nie wiem tak naprawdę do czego tablet mi tablet byłby potrzebny ani na tym popracować ani to jakoś szczególnie mobilne.

//Link usunięty z powodu zakończenia aukcji.
0

chances  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 8
  • Rejestracja 09 czerwiec 2016
Wbrew pozorom te mniej znane firmy również mają dobre tablety. Sam jestem obecnei zadowolony z tabletu firmy Cavion. Tablet kosztował mnie niecałe 300 zł. Czyli jakieś grosze. Kupowałem w rtv Euro agd. Na raty bo potrzebowłem jakiegoś niewielkiego sprzętu do podrózy. Jestem zadowolony bo sprawuje się całkiem nieźle, tablet jest wygony, ma dobre parametry, za które musiąłbym o wiele wiecej zapłacić jakbym kupował tablet taki sam ale znanej firmy.

Moja jedna rada : Kupujcie sobie tablety w normalnych skleapch niż na aukcjach z uwagi na faktury. Na aukcjach można łatwo kupić coś na fakturę vat marzę a potem na taką fakture nie macie gwarancji.
0

Nelson  

• Tytuł Super moderatorzy
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 300
  • Rejestracja 22 sierpień 2012
Warto oglądać recenzje każdego zakupionego sprzętu, bo to podstawa dobrego zakupu.

Tanie tablety tylko renomowane i na prawdę z dobrymi opiniami.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1