Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Poradnik - Jailbreak iOS 5.1.1 na iPhone 3gs, 4, 4s oraz iPad 1, 2, 3 - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Poradnik - Jailbreak iOS 5.1.1 na iPhone 3gs, 4, 4s oraz iPad 1, 2, 3

Nitrous  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 294
  • Rejestracja 04 maj 2009
Dawno nie pisałem żadnych poradników, więc proszę o wyrozumiałość.
Ten krótki poradnik dotyczy łamania softu iOS 5.1.1 na urządzeniach Apple i został napisany przeze mnie dla K.net.

Zacznijmy od wytłumaczenia czym właściwie jest jailbreak i do czego służy.
Jailbreak to połączenie wyrazów jail i break (więzienie, złamać), więc jak sama nazwa wskazuje, proces ten wiąże się z łamaniem zabezpieczeń oprogramowania Naszego iUrządzenia.
Zrobienie jailbreaka daje zwykłemu użytkownikowi uprawnienia roota, dzięki któremu pozwolić możemy sobie na całkowitą konfigurację systemu i wgląd do każdej części oprogramowania .
Podczas odblokowywania Naszego iUrządzenia automatycznie wgrywa się aplikacja która nosi nazwę "Cydia". Dzięki "Cydii" mamy łatwy dostęp do różnych modyfikacji softu, tweaków i aplikacji.

Cała procedura jest banalnie prosta i trwa dosłownie chwilkę.

Pobieramy program absinthe 2.0.4 dzięki któremu możemy zhaczyć iPhone 3gs, 4, 4s oraz iPad 1, 2, 3:

Absinthe 2.0.4 for Windows (ipoduplink Mirror) (Zalecany)
Absinthe 2.0.4 for MAC (ipoduplink Mirror) (Zalecany)
lub
Absinthe 2.0.4 for Windows (NitroDesign Mirror)
Absinthe 2.0.4 for MAC (NitroDesign Mirror)

Podpinamy iUrządzenie do komputera, uruchamiamy pobrany program (Absinthe 2.0.4), klikamy na przycisk "Jailbreak" i czekamy (nawet do kilku minut). iUrządzenie uruchomi się ponownie.

UWAGA:
Wszystko robicie na własną odpowiedzialność!
Przed zrobieniem JailBreaka polecam zrobić kopię zapasową iUrządzenia.

Poradnik ten pisałem z pamięci, więc wrazie jakby ktoś znalazł jakiś błąd czy przeoczenie proszę pisać w tym temacie.
1

Matmaxalez  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 52
  • Rejestracja 19 maj 2012
Działa też na iPodzie?
0

Nitrous  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 294
Hmmm... Tak, w sumie ten sposób działa także na urządzeniach: iPod Touch 3g, 4g, o ile mają one wgrany system iOS5.1.1
Nie wspominałem o tym, bo to w sumie dział o telefonii komórkowej, a z ipodów chyba dzwonić się nie da.. nvm. :)
Spróbuj i podziel się wrażeniami, u mnie na iphone 4 działa jak ta lala..
0

Matmaxalez  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 52
Ja mam ipoda 3g, i wgraną wersję 4.2 chyba. Raczej koledze dam żeby mi zrobił ;P Wolę nie ryzykować.
0

Nitrous  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 294

Wyświetl postUżytkownik Matmaxalez dnia 14 czerwiec 2012 napisał

Ja mam ipoda 3g, i wgraną wersję 4.2 chyba. Raczej koledze dam żeby mi zrobił ;P Wolę nie ryzykować.

To jest touch 3g czy zwykły 3g?
Jeżeli to jest touch 3g to ten sposób zadziała :)
Wgraj najnowszy iTunes na swój komputer.
Podepnij kabelkiem ipoda, otworzy się itunes, a po chwili pokaże się informacja o aktualizacji oprogramowania, zignoruj i nie aktualizuj (ja raz naciąłem się i myślałem że wgrywam 5.0.1 a wgrałem 5.1 na którego dłuuugo nie było jailbreaka).
Następnie wejdź w ten link: http://www.felixbrun.../iPod/firmware/ i pobierz iOS 5.1.1 dla swojego ipoda touch 3g
Po sciągnięciu odpal itunesa, wciśnij shift i kliknij na "odtwórz oprogramowanie", następnie wybierz plik z software *.ipsw i kliknij ok, wtedy zaktualizuje Ci się on do 5.1.1
Ważne: Przed update softu należy pamiętać aby bateria była naładowana.

To tyle... możesz robić jailbreaka z instrukcji z pierwszego posta. :)
0

Matmaxalez  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 52
Na iPod touch 3g jakwyższa wersja to 4.2 albo 4.3. Nie ma wyższej :/
0

WebSter23  

• Tytuł pamięta początki k.net
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 1342
  • Rejestracja 09 lipiec 2008
Na iPhone 3G maksymalny iOS to bodajże 4.2.1

Użytkownik WebSter23 edytował ten post 14 czerwiec 2012

1

Nitrous  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 294
Lekko się pomyliłem, fakt, na iphone 3g nie da rady wgrać nawet 5.1.1
Ale na ipod touch 3g da się. Jest wpisany na liste na jailbreaknation.com

Lekko poprawiłem pierwszy post.
0

Dr. Cross  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 4
  • Rejestracja 28 maj 2009
  • GG:5669711
Posiadam iPad 2 32GB i iPhone 4S 16 GB, obydwa urządzenia posiadają softy 5.1.1.

Absinthe zadziałało jak pisał Nitrous - banalnie prosto. Jedynie ja robiłem to Absinthe 2.0.1 a widzę, że Nitrous podlinkował do 2.0.4.

Wielu mówiło o złym funkcjonowaniu urządzeń po JB. Ja tego nie zauważam u siebie. Urządzenia działają stabilnie, brak problemów. Tylko patrzeć jak to śmiga.

Polecam JailBreak nie tylko po to by złamać SimLock. Program Cydia z odpowiednimi Repozytoriami jest świetnym poszerzeniem możliwości urządzeń Apple.
0

Nitrous  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 294
Ja również robiłem przez 2.0.1, kolejne numery oprogramowania poprawiają błędy które nie pozwalały niektórym osobom zrobić JB i kompatybilność z większą częścią iUrządzeń. :)
W 2.0.4 nie ma już chyba żadnych bugów a i kompatybilność z iUrządzeniami jest spora, wszystko co ma iOS5.1.1 da radę JB'nąć tym programikiem za pomocą jednego jedynego kliknięcia!
0

sirmaq  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 03 lipiec 2012
1. w instrukcji wyczytałem, że należy najpierw zapisać SHSH, aby się "w razie w" na przyszłość zabezpieczyć
* czy faktycznie jest to potrzebne aby wykonać tego jailbreaka?
* co to daje za "bezpieczeństwo"?
* czy nie wystarczy restore w ipadzie aby "oczyścić" się z jailbreaka?

2. Próbowałem uruchomić program tinyumbrella w celu zapisania SHSH, jednak ten nie odpala się i wywala log z błędem: [url]http://www.ipadforums.net/attachments/jailbreaking-hacking-tutorials-how-guides/17992d1339478573-how-save-your-shsh-blobs-tinyumbrella-umbrellalog.txt[/url]
* próba na win7 x64 x32, win vista, zawsze to samo
* próba przeinstalowania javy/itunes, wyłączenie antywirusów, kopiowanie plików SQLlite3.dll - nic nie pomogło
* wersa itunes 10.6.3 (o ile to ma znaczenie), wersja javy - Java SE 7 u5

Z góry dzięki za pomoc i jakiekolwiek sugestie.
0

Nitrous  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 294

Cytat

1. w instrukcji wyczytałem, że należy najpierw zapisać SHSH, aby się "w razie w" na przyszłość zabezpieczyć
* czy faktycznie jest to potrzebne aby wykonać tego jailbreaka?
* co to daje za "bezpieczeństwo"?
* czy nie wystarczy restore w ipadzie aby "oczyścić" się z jailbreaka?

Jeśli teraz masz iOS 5.1.1 i zapiszesz sobie z niego shsh to w przyszłości, jeśli wyjdzie 5.1.2 i zaktualizujesz urządzenie dzieki plikowi shsh będziesz mógł wrócić do 5.1.1 jeśli Ci się nie spodoba. Trochę to głupie ale miałem taki przypadek, że miałem iOS 4.3.2 i chciałem zrobić update do 5.0.1, pech chciał, że kilka godzin przed moją decyzją wyszedł iOS 5.1 i niechcący to jego wgrałem, nie było do niego dłuuuugo jailbreaka, nie zapisałem shsh, nie mogłem wrócić do 4.3.2 aby potem wgrać 5.0.1. Na tym to polega.

Cytat

2. Próbowałem uruchomić program tinyumbrella w celu zapisania SHSH, jednak ten nie odpala się i wywala log z błędem: http://www.ipadforum...umbrellalog.txt
* próba na win7 x64 x32, win vista, zawsze to samo
* próba przeinstalowania javy/itunes, wyłączenie antywirusów, kopiowanie plików SQLlite3.dll - nic nie pomogło
* wersa itunes 10.6.3 (o ile to ma znaczenie), wersja javy - Java SE 7 u5

Mi pomagało zainstalowanie jakiegoś składnika do javy z tego co pamiętam... Ale dokładnie nie pamiętam o co chodzi.
0

Jomtu  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 10 sierpień 2012

Wyświetl postUżytkownik Nitrous dnia 14 czerwiec 2012 napisał

Podpinamy iUrządzenie do komputera, uruchamiamy pobrany program (Absinthe 2.0.4), klikamy na przycisk "Jailbreak"

Mam pytanie. Po uruchomieniu Absinthe 2.0.4 i wpięciu ipada 2 16gb ( nr. Seryjny dmphq8b6d*** ) do pc (win7) program nie znajduje urządzenia. Czy ktoś wie co może być przyczyną?

Użytkownik TRACKER edytował ten post 10 sierpień 2012
Powód edycji: Końcówkę ocenzurowałem, gdyż nie warto podawać publicznie numeru seryjnego ;) Tak na wszelki wypadek.

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1