Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Czy opłacalne jest kupno licencji IPB? - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

• (3 stron) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Czy opłacalne jest kupno licencji IPB?

KlawyFranek  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 21
  • Rejestracja 25 marzec 2012
Nie, nie brakuje mi argumentów, tylko nie widzę sensu dalszej dyskusji na ten temat. Zatem podsumuję. Nie będę płacić za licencję jeżeli darmowe rozwiązanie spełnia to samo zadanie. Że ipb jest zajebiście zoptymalizowane? Że wytrzyma duży ruch? Że ma dobry support? I co z tego skoro phpbb3 czy MyBB się nie wysypuje i robi to samo co kosztujący 6 stów ipb? Że co? Że gimbusy na MyBB stawiają fora o CS'ie? Co mnie to interesuje. Wolę te pieniądze zainwestować w dobry hosting z własnym przedzielonym ip i w seo. Lepiej na tym wyjdę.
0

Badek  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 1436
  • Rejestracja 24 październik 2008
Mi się wydaje, że IPB, to taki skrypt dla ludzi, którzy nie chcą się bawić zbyt wiele w kodzie. Stawiają, wrzucają design, robią działy i jadą z treścią (co da się też zrobić w innych skryptach). Oczywiście to wywnioskowałem czytając komentarze typu "świetny support", czy też brak "burdelu w kodzie". Ale czy warto płacić za brak bałaganu w kodzie, 600PLN?

KlawyFranek, MIMO WSZYSTKO, dobrze mówi: 600PLN, to dużo dla przeciętnej osoby. Dla kogoś, to chce postawić swoje forum i nie wie, czy ono odniesie sukces.

Użytkownik Badek edytował ten post 30 lipiec 2012

0

#macsch15  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63
  • Rejestracja 19 marzec 2010

Wyświetl postUżytkownik Badek dnia 30 lipiec 2012 napisał

Ale czy warto płacić za brak bałaganu w kodzie, 600PLN?

Zdecydowanie tak.

Dla kogoś, to chce postawić swoje forum i nie wie, czy ono odniesie sukces.

Nie widzę w tym żadnego problemu.
M.in po to są konwertery żeby forum na samym początku można było postawić phpbb3 a po tym jak się rozwinie, przenieść na IPB (podobnie zrobił nasz Rafcio z xudb).

KlawyFranek, MIMO WSZYSTKO, dobrze mówi: 600PLN, to dużo dla przeciętnej osoby.

Dużo to pojęcie względne w tym jak i innych przypadkach.

Wyświetl postUżytkownik KlawyFranek dnia 30 lipiec 2012 napisał

Nie będę płacić za licencję jeżeli darmowe rozwiązanie spełnia to samo zadanie.

Samochód też spełnia to samo zadanie, zauważ że mimo wszystko są różne marki, silniki, modele i... ceny.
Są za XX milionów ale i takie za XXXXzł.

Że ipb jest zajebiście zoptymalizowane? Że wytrzyma duży ruch? Że ma dobry support?

Nie jest. Przy odpowiednim serwerze. Tak.

I co z tego skoro phpbb3 czy MyBB się nie wysypuje i robi to samo co kosztujący 6 stów ipb?

Żeby skrypt zaliczyć do "nieudanych" nie musi mieć crash bazy zaraz po instalacji.
Kto napisał że mybb się wysypuje? phpbb3?

Co mnie to interesuje. Wolę te pieniądze zainwestować w dobry hosting z własnym przedzielonym ip i w seo. Lepiej na tym wyjdę.

I dobrze, staram się Tobie właśnie to przetłumaczyć, ale Ty mnie cały czas atakujesz wyciągając z kontekstu kolejne cytaty moich postów - jeśli Tobie MyBB odpowiada = TO GO UŻYWAJ. Koniec dyskusji.
Żeby kupić IPB trzeba mieć cel, cel i przemyślenia co do jego zakupu. Gdybyś go potrzebował nie musiałbyś pisać pytania czy go kupić i czy się opłaca - po prostu byś to zrobił.

Użytkownik #macsch15 edytował ten post 30 lipiec 2012

0

Rafał  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 99
  • Rejestracja 08 wrzesień 2008
  • GG:0

Wyświetl postUżytkownik #macsch15 dnia 30 lipiec 2012 napisał

I dobrze, staram się Tobie właśnie to przetłumaczyć, ale Ty mnie cały czas atakujesz wyciągając z kontekstu kolejne cytaty moich postów - jeśli Tobie MyBB odpowiada = TO GO UŻYWAJ. Koniec dyskusji.

Naprawdę myślałeś że ten temat jest czymś innym niż kolejnym atakiem w stylu "nie zarabiam, w życiu większego forum nie prowadziłem, w tyłku byłem i kupę widziałem ale ŚMIERĆ KOMERCJI!" na komercyjne rozwiązania? Frajer jesteś :P
0

TRACKER  

• Tytuł Persona non grata ;)
  • Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
  • Rejestracja 26 czerwiec 2008
  • JID:tracker20@jabber.org
  • GG:7535236
Ekhm, te bez wyzwisk, ten temat ma na celu wyrażenie swojej opinii, czy faktycznie wg. danej osoby opłacalne jest kupno licencji skryptu IP.Board. Gdyby ktoś z Was jeszcze tego nie zauważył to informuję iż u góry na niebieskiej belce znajduje się coś takiego jak tytuł temat na który powinno się rozmawiać.

Użytkownik TRACKER edytował ten post 30 lipiec 2012
Powód edycji: Usunąłem obraźliwe słowo "łośki" ;)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

KlawyFranek  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 21
  • Rejestracja 25 marzec 2012
Aha to teraz to ja jestem tym złym co atakuje? Ja napisałem, ze więcej nie będę dyskutować na ten temat to mi wyjeżdża o braku argumentów ect. i dalej drąży temat. Jak rumuńska panda spod Biedronki co nie odejdzie do póki nie dasz jej do zrozumienia żeby spie..ała.

Użytkownik TRACKER edytował ten post 30 lipiec 2012
Powód edycji: Chamstwa nie lubię, mogłeś inaczej napisać swojego posta, leci 1 i mam nadzieję ostatni warn na Twoje konto.

0

#macsch15  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63
Gdybyś chciał zakończyć dyskusję nie cytowałbyś mojego posta ponownie. :)

Wyświetl postUżytkownik Rafał dnia 30 lipiec 2012 napisał

Naprawdę myślałeś że ten temat jest czymś innym niż kolejnym atakiem w stylu "nie zarabiam, w życiu większego forum nie prowadziłem, w tyłku byłem i kupę widziałem ale ŚMIERĆ KOMERCJI!" na komercyjne rozwiązania? Frajer jesteś :P

I zobacz jaka popularność.

Użytkownik #macsch15 edytował ten post 30 lipiec 2012

0

Focus  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 07 sierpień 2012
To zależy, zastanów się, czy chcesz wydać 300 zł na licencję a potem żałować z racji niewypalonego projektu? Polecam naprawdę potężne CMSy pod fora jakimi są MyBB i phpbb.
0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257

Cytat

Polecam naprawdę potężne CMSy pod fora

O w mordę, jaki pan webmaster dobry z tej dziedziny ;) CMSy są to wg. mnie rozbudowane silniki stron, a nie forów ;) W dodatku słowo "potężne" zwaliło mnie z nóg, nie wiesz co piszesz. Korzystałeś z IP.Board i np. vBulletin, czy też XenForo, żeby pisać o MyBB że jest to potężny skrypt? Wątpię ;)
0

#macsch15  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63

Wyświetl postUżytkownik Focus dnia 07 sierpień 2012 napisał

To zależy, zastanów się, czy chcesz wydać 300 zł na licencję a potem żałować z racji niewypalonego projektu? Polecam naprawdę potężne CMSy pod fora jakimi są MyBB i phpbb.

Jak grochem o ścianę. Brak słów.

Wyświetl postUżytkownik TRACKER dnia 08 sierpień 2012 napisał

CMSy są to wg. mnie rozbudowane silniki stron, a nie forów

Oficjalnie CMS to system zarządzania treścią, czyli silniki takie jak Drupal czy Joomla.

Użytkownik TRACKER edytował ten post 09 sierpień 2012
Powód edycji: ^^ a o czym ja napisałem? :D

0

Rafał  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 99
  • Rejestracja 08 wrzesień 2008
  • GG:0

O w mordę, jaki pan webmaster dobry z tej dziedziny ;) CMSy są to wg. mnie rozbudowane silniki stron, a nie forów ;) W dodatku słowo "potężne" zwaliło mnie z nóg, nie wiesz co piszesz. Korzystałeś z IP.Board i np. vBulletin, czy też XenForo, żeby pisać o MyBB że jest to potężny skrypt? Wątpię ;)

Jeśli mamy dyskutować o semantyce to tak, fora są CMS'ami, bo też udostępniają zarządzanie treścią (w tym wypadku postami).

XenForo, żeby pisać o MyBB że jest to potężny skrypt? Wątpię ;)

Funkcjonalnością MyBB kładzie xenForo na łopatki. ;)
0

forum777  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 8
  • Rejestracja 20 sierpień 2012
a czy są jakieś promocje na to forum?
0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
Chyba na silnik forum ;) Na chwilę obecną nie ma, ale obserwuj http://www.invisionpower.com/pricing/ bo czasami jakieś rabaty się zdarzają :) W chwili pisania tego posta koszt skryptu wynosi 175$.
0

Udostępnij ten temat:

• (3 stron) +
  • 1
  • 2
  • 3