Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Dotykowy czy zwykły? - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

• (2 stron) +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Dotykowy czy zwykły?

QueenDream  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 38
  • Rejestracja 19 luty 2012
  • GG:4087488
Jeśli mielibyście wybierać między telefonem dotykowym, czy też zwykłym(tzn ze zwykła klawiaturą) to jaki byście wybrali i dlaczego?

Jak już wspomnialam gdzieś w jednym z tematów, nie byłam przekonana za bardzo do telefonów dotykowych, wolałam te ze zwykła klawiatura. Dlaczego?
Może dlatego, że wydawały mi się one po prostu wygodniejsze? Nie mam pojęcia.
Dziś nie zamieniłabym swojego dotykowego samsunga na żadnego innego(no może na jakiś inny, lepszej generacji dotykowy bym się jednak skusiła). Przyzwyczaiłam się do dotykowych, plusem ich jest to, że mają duzy wyświetlacz i według mnie są bardziej przejrzyste niż te ze zwykła klawiaturą, teraz pewnie byłoby trudno przestawić się na te ze zwykła i mam nadzieje, ze nie bede do tego nigdy zmuszona.
0

Nitrous  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 294
  • Rejestracja 04 maj 2009
Hmm, no jak dla mnie dotyk to podstawa teraz, bardzo fajny jest iphone 4 i 4s.
Tak jak mówisz, plusem ich jest to, że mają duzy wyświetlacz i są one bardziej przejrzyste niż te ze zwykłą klawiaturą. :)
0

Artix  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Webmasterzy
  • Postów 126
  • Rejestracja 24 styczeń 2012
  • GG:25483196
Ja jestem zwolennikiem telefonów z klawiaturą. Dotykowego nigdy sobie nie kupię, głównie dlatego, że ich ekrany są bardzo podatne na otarcia, są zazwyczaj duże i - jak to się mojemu koledze zdarzyło - potrafi połączyć się z kimś innym w kieszeni. Drugą wadą jest to że nie da się na nich grać, a przynajmniej ja nie potrafię opanować niektórych tytułów; na "klawiaturowych" telefonach przechodzę te gry Java od razu.
Może kiedyś sobie kupię dotykowy, ALE z wysuwaną klawiaturą. Na rynku jest Wave335, ale nie ma za dużo dobrych opinii i czasem potrafi się zaciąć.
Podsumowując: nic nie zastąpi pancernej Nokii.
To moje portfolio oraz blog. Szukasz webmastera? Pisz na kontakt.artur@yahoo.com.
0

QueenDream  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 38
  • Rejestracja 19 luty 2012
  • GG:4087488
Hmm co do tej podatności na otarcia, to tak do końca bym się nie zgodziła, wczesniej porysowal mi się mój telefon z klawiaturą, a na monte do tej pory(a mam go juz prawie dwa lata) na ekranie nie ma żadnej ryski, jednak fakt faktem, te starsze modele się dość szybko rysują.
No właśnie jedynym minusem jaki mogą miec te dotykowe, to jest ten o którym wspomniałeś, ale idzie sie z czasem do tego przyzwyczaić, sa tez telefony dotykowe ktore maja czujnik ruchu, więc w niektóre gry mozna bez problemu grac, jednak ja do końca tego nie uważam za wade, bo sama rzadko gram (i grałam kiedykolwiek) w jakieś gry na komórce.
0

Nitrous  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 294
  • Rejestracja 04 maj 2009
Artix A co z gorilla glass? Noszę iphona czasem z kluczami w kieszeni i jest czysty wyświetlacz bez rys. Telefon sam nigdy nie zadzwonił mi, do tego potrzeba odblokować "klawiature".
Gierki na dotykowych telefonach ... hmm a czy telefon służy do gier? Wiemy wszyscy, że nie, ale czasem z nudów można pograć i nie jest powiedziane, że na dotykowym gra się źle, najfajniejsze są gry które obsługują akcelerometr, czyli sterujesz postacią poruszając telefonem na boki, górę i dół - świetna zabawa.
0

TRACKER  

• Tytuł Persona non grata ;)
  • Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
  • Rejestracja 26 czerwiec 2008
  • JID:tracker20@jabber.org
  • GG:7535236
Powiem tak - dotykowy jest ok jeśli chodzi o internet i zaawansowane rzeczy z nim związane. Jak dobrze wiemy, telefony ze zwykłą klawiaturą (nie qwerty) nie mają nawet android'a a to oznacza, że służą tylko i wyłącznie do dzwonienia lub sms'owania... Ciekawym zastosowaniem jest właśnie połączenie klawiatury qwerty z ekranem dotykowym i chyba za kilka miesięcy na takie właśnie się skuszę.

Aktualnie posiadam dotykowca - starego, ale nawet takiego w miarę... LG Bali i jeśli chodzi o "niezaawansowane" użytkowania - daje radę :)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
0

Bogdan  

• Tytuł Pegetto
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 529
  • Rejestracja 10 luty 2009
  • GG:1557427
Mnie to obojętne czy telefon ma sprzętową klawiaturę czy też nie. Bardziej dla mnie liczą się parametry techniczne typu procesor czy pamięć RAM oraz oprogramowanie. Telefon musi też być wygodny i niezbyt duży.
0

fail`  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 11 marzec 2012
Na obecne czasy to tylko i wyłącznie dotykowy ;)
Moim pierwszym telefonem z dotykiem był Samsung Avila, przez którego pisanie SMS'ów było masakrą, ze względu na słaby procesor, podczas pisania ze słownikiem T9 były straszne opóźnienia. Teraz mam Wave'a z prockiem 1GHz i pisanie SMS'ów to bajka w szczególności na Swypie.
0

Sosna  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 21
  • Rejestracja 13 marzec 2012
  • GG:8407648
Powiedzmy sobie szczerze, wszystko zmierza do tego że telefony z klawiaturą zostaną wypchnięte przez dotykowce. Gry itp. to wszystko kwestia przyzwyczajenia, dotykowe wyświetlacze dają więcej możliwości. Ja długo wstrzymywałem sięz zakupem dotykowca i jestem zdania, że nie ma sensu kupować najtańszego możliwego modelu dotykowego, bo te rzeczywiście są tandetne, rysują się itp. ale patrząc na nieco wyższą półkę, to nie ma o czym mówić, dotykowiec i tyle.
0

eforumek  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 32
  • Rejestracja 14 marzec 2012
telefon z klawiszami ma znamiona telefonu a ten dotykowy ( sam taki posiadam) nie uważam ,za coś
fajnego ale teraz głównie tylko ten produkują ewentualnie nokia N95 :) super fonik miałem możliwość zabawy i serdecznie polecam.
0

Sosna  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 21
Dotykowce to nie tylko telefony, to powiedzmy na wstępie, jeżeli ktoś uważa, że telefon jest tylko do dzwonienia, to nie mają co wydawać kasy na takie bajery.
0

Evil  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Webmasterzy
  • Postów 573
  • Rejestracja 03 marzec 2009
  • GG:8685472
Powiem tak: kup sobie n97 ;)
Dotyk+klawiatura qwerty, jezeli chcesz sam dotykowy to kupuj tylko i wylacznie z szklana szybka, jest o wiele dokladniejsza niz z plastkiowa np lg cookie, niestety mam lg cookie i nie jestem zadowolony, z t9 faktycznei masakra pisanie, z powodu slabego procka i malej ilosci ram, znow kupujac z szybka szklana musisz uwazac zeby Ci nie spadl, bo szybko sie zbija szybka

Nie pomagam na gg||email -> Tylko komputeromaniak.net
Dołączona grafika
0

Zombie  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 49
  • Rejestracja 14 marzec 2012
Obojętne mi to

Zależy jaki telefon ;D
0

Sosna  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 21
n97? To jakiś żart chyba, ten telefon wciąż drogo stoi (ok 1000zł) a w tej cenie można kupić telefon z większym wyświetlaczem, szybszym procem i ciągle rozwijanym OS'em, taniej wyjdzie chyba za HTC Desire Z jeżeli już koniecznie potrzeba klawiatury fizycznej.
1

Mr.Josek  

• Tytuł Współzałożyciel forum
  • Postów 1578
Telefony dotykowe są niebezpieczne, często próbują się połaczyć z internetem bez wiedzy użytkownika, a to może drogo uderzyć w kieszeń, aczkolwiek wystarczy trochę posiedzieć w ustawieniach.
Ja przyzwyczaiłem się do dotykowego i chyba nie zmieniłbym na zwykły. Mam Nokię N8 i wystarcza, aczkolwiek popykałbym na takie Nokii 3310 od czasu do czasu. ;D
NaSzEj LeGiI nIe PoKoNa NaWeT sŁyNnA BaRcElOnA
Dołączona grafikaLEGIADołączona grafikaWARSZAWADołączona grafika

Dołączona grafika
0

Badek  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Postów 1436
  • Rejestracja 24 październik 2008

Cytat

Telefony dotykowe są niebezpieczne, często próbują się połaczyć z internetem bez wiedzy użytkownika

Rozumiem, że to ich dotykowe ekrany łączą się z internetem? Jedno z drugim powiązania nie ma, ale to prawda, że nowe generacje telefonów (nie tylko dotykowce!) łącza się z internetem, czego ofiarą był mój tata, na szczęście telefon naciągnął "tylko" ~80PLN.

0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
Panowie niestety w dzisiejszych czasach telefon bez "widżetu" typu facebook, czy też twitter nie istnieje.. dlatego że telefony już powoli wymierają - ich miejsca zajęły smartphone'y i raczej się nic z tym nie zrobi. Nie chcesz dodatkowych kosztów? Zakup sobie Nokię 3310, lub jakiś inny archaiczny sprzęt ;)
0

Saitana  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 39
  • Rejestracja 15 czerwiec 2012
Jak dla mnie dotyk jest wygodniejszy i o wiele lepszy, ale te z klawiaturka tez sa dobre.
oczywiscie polece tu iphon'a, galaxy s II / III / Gio , oraz Note.
0

hans  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 3
  • Rejestracja 23 lipiec 2012
macane telefony sa beee.... ja wole te najzwyklejsze... im maja wiecej bajeró ytm szybciej i czesciej sie psują... osobiscie mam sentyment do telefonów rozsuwanych ale w nich tez czesto tasma sie psuje niestety..
0

TRACKER  

• Grupa Właściciel forum
  • Postów 3257
Jak gadałem ze znajomym ze sklepu / serwisu z komórkami to zawsze "slidery" odradza... Psuje się to dość często a i cena naprawy jest dość wysoka.. Nie polecam.
0

Udostępnij ten temat:

• (2 stron) +
  • 1
  • 2