Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Jak zacząć zarabiać na blogu? - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Regulamin działu "E-Biznes"

W tym dziale należy umieszczać tematy związane z biznesem w Internecie.

Oto zasady działu:
1. Każdy temat powinien zawierać link bezpośredni, a także opcjonalnie jeden link referujący (link referujący powinien zostać stosownie oznaczony).
2. Na jedną prezentacje systemu przypada jeden wątek. Pozostałe wątki dotyczące tego samego systemu będą łączone z wątkiem głównym lub kasowane.
3. Oferty dotyczące sprzedaży, kupna lub wymiany kierujemy do innego działu, tzn. NetBazaru lub Bazaru.
  • (2 stron) +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jak zacząć zarabiać na blogu?

Badek  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 1435
  • Rejestracja 24 październik 2008
Mam dość nietypowe pytanie, ale jestem początkujący w dziedzinie biznesu internetowego. Mianowicie, od czego byście zaczęli zarabianie na własnym blogu? Sam mam bloga ogólnotematycznego od 5 miesięcy, lecz odwiedzających dziennie jest nierzadko delikatnie poniżej 50. Czy mogę już zabrać się za jako takie zarabianie, czy najpierw lepiej trochę podwyższyć odwiedziny bloga, a potem brać się za reklamy itp? Na frazy z tytułów wpisów jest stosunkowo wysoko - cieszy mnie to, lecz z odwiedzinami i tak marnie. A chciałbym, żeby blog zarobił przynajmniej na siebie.

Druga sprawa, czy nie lepszym rozwiązaniem jak na początek byłoby założenie drugiej witryny, ustawionej specjalnie pod zarabianie (mimo tego dalej atrakcyjnej i wartościowej)?

0

Jakub  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 23
  • Rejestracja 28 czerwiec 2011
Na początek warto skorzystać z Google AdSense. A gdy zwiększysz liczbę odwiedzin można dołożyć AdTaily.
0

batwing  

• Tytuł Mastah
  • Postów 1573
  • Rejestracja 18 lipiec 2008
  • JID:batwing@jabberpl.org
  • GG:11168579
Na blogu raczej nie zarobisz - w Polsce udaje się to raptem garstce ludzi mającym już wyrobioną markę i wiernych czytelników. Lepiej założyć jakiś konkretny portal i przysiąść nad nim przez kilka miesięcy, często wrzucać nowości z branży, recenzje, opinie itp., promować na innych stronach i odsyłać a może się uda.

Na pewno nie warto zaczynać od reklam, żeby ludzie się nie zrazili. Co do samej metody ich wyświetlania... dzięki mnie nikt jeszcze ani grosza na adwords / adsense nie zarobił - po prostu mi się te reklamy nie pokazują, a zarabia się na tym od kliknięcia (nie znam szczegółów przelicznika). Ogólnie odradzam wszystko, co opiera się na skryptach (sam poza AdBlockiem używam NoScripta i domyślnie nie uruchamia mi niczego na nowych stronach). Najlepiej po wyrobieniu sobie marki próbować dogadać się z kilkoma firmami (możliwe, że same się zgłoszą jak strona urośnie) żeby ich grafiki wrzucić tu czy tam za stałą miesięczną opłatę. Poza tym możesz też wtedy znaleźć sponsora, który np. ufunduje jakieś nagrody do cotygodniowych konkursów, dzięki czemu strona bardziej się wypromuje (na takiej zasadzie działa np. imperiumgier.pl).

Ja wiem, że to może zniechęcić, ale
- człowiek jest omylny, więc mogę nie mieć racji ;)
- zarabiając w ten sposób na pewno się rozwiniesz, a i satysfakcja będzie jak dostaniesz kasę dzięki własnej ciężkiej pracy :)
Jak wymyślę coś fajnego, to tu wstawię, a tymczasem TF2.
0

Badek  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Postów 1435
  • Rejestracja 24 październik 2008
Z blogów tematycznych też można (ponoć) ładną gotówkę wyciągnąć, jeżeli się zna na rzeczy i się to robi dobrze. Jakby nie było - taki mały portal. :) Co o tym rozwiązaniu sądzicie?

0

Svirus  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 7
  • Rejestracja 05 luty 2011
Ogólnotematyczny blog jest kiepskim wyjściem. Lepiej wyjdziesz jak ściśle tematyczne strony będziesz tworzył. Odwiedzających łatwiej przyciągnąć i zyski choćby z reklamy kontekstowej można większe wycisnąć. Do stron tematycznych łatwiej również dopasować oferty programów partnerskich.
0

klecko  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 11
  • Rejestracja 25 sierpień 2011
Musisz zwiekszyc liczbe odwiedzających, bo to nadal malo jak na zarobek. Spróbuj uscislic tematyke. naprawde bedzie latwiej. ja na przyklad mam tematyke internetowa i mam dopasowany program partnerki , na ktorym najwiecej zarabiam. przede wszystkim jest zwrot kosztow utrzymania strony.
Sprobuj rowniez pozycjonowanie fraz, darmowe wymiany banerow z innymi wlascicielami blogow by przyciagnac publike
0

czif  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 9
  • Rejestracja 26 sierpień 2011
W Polsce z bloga sie nie utrzymasz, ale jak będziesz pisał ciekawe rzeczy to z 1000 złotych dorobisz do pensji.
Jak zarobić pieniądze: po pierwsze google, to będzie twój główny zarobek, domy mediowe nie będą tobą zainteresowane ponieważ będziesz miał za mały ruch na stronie.
ad-Taily sprawdza się jeśli masz silną grupę czytelników z pokrewnych branż, choć przy 900 unikalnych wizyt dziennie zarobisz max 60zł - 100 zł na miesiąc. jak dla mnie bez sensu.

Jeśli znasz dobrze angielski / francuski/ niemiecki to pisz bloga z myślą o europie zachodniej, koszt za klik jest dużo większy niż w Polsce.

I chyba najważniejsze, dużo osób mówi znajdz niszę i zrób o tym stronę / bloga. to jest bzdura, niestety ale w biznesie idzie się na ilość. Tworząc stronę o wypasie owiec na stepach akermańskich będziesz na pewno jedyny ale czy 1000 osób rocznie które odwiedzą twoja stronę dadzą tobie zarobić.

Odradzam także kopiować konkurencję, bądź oryginalny. Dobrym przykładem są systemy komputerowe: windows Mac, linux - wszystkie sprowadzają się do tej samej funkcji, ale różnią się filozofią obsługi.

Nie przejmuj sie podejściem @batwing z blokowaniem reklam to robi aż 5% populacji. Generalnie możesz przyjąć, że jedna osoba na tysiąc kliknie w twoją reklamę
instalki oprogramowanie programy
1

Łukasz.Kamiennik  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 04 wrzesień 2011
Hej. Jeśli chcesz zarobić na blogu udostępniając przestrzeń reklamową dla AdSense lub AdTaily i innych, to -- jak wspomniał kolega -- będzie ciężko. Musiałbyś mieć naprawdę sporo odwiedzin. Przy niewielkiej ilości odwiedzi możesz zarabiać po parę tysięcy tylko wtedy, gdy masz swoje produkty informacyjne. Wystarczą nawet dwa -- powiedzmy jeden za 47zł, drugi za 149zł.

Wystarczy, że dwie osoby dziennie dokonają zakupu i masz -- jak na początek -- w miarę przyzwoity zarobek.

Reklamy są opłacalne tylko na potężnych blogach i serwisach www.
Mój blog: [url="http://www.totalcopywriting.pl"]copywriting[/url]
0

Olgierd  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 2
  • Rejestracja 27 wrzesień 2011
Kuknij tutaj *********

Użytkownik TRACKER edytował ten post 12 kwiecień 2012
Powód edycji: Do reklamy mamy specjalnie przeznaczony do tego dział.

0

sooger  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 13
  • Rejestracja 21 maj 2011

Cytat

Z blogów tematycznych też można (ponoć) ładną gotówkę wyciągnąć, jeżeli się zna na rzeczy i się to robi dobrze

Marnie z tym jest, w przeciągu roku idzie z reklam utrzymać stronę ale żeby na tym coś extra zarobić - nie da się, w szczególności gdy mamy serwis mało popularny. Kiedyś czytałem artykuł, w którym proponowali Adsense dla małych stron, kompletny nonsens, na małych witrynach klikalność tego typu reklam jest prawie zerowa, do tego jeszcze bardzo wielu userów blokuje reklamy.
<a href="http://techformator.pl"><span style='color: #8E8E8E'>Porady komputerowe</span></a> | <a href="http://techformator.pl/windows/"><span style='color: #8E8E8E'>Naprawa Windows</span></a> | <a href="http://techformator.pl/webmastering/"><span style='color: #8E8E8E'>Optymalizacja stron</span></a>
0

Fixal  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 30 marzec 2012
A może, jak masz bloga tematycznego i sporo odwiedzin, to zacznij zamieszczać linki innych firm na swojej stronce i na tym zarabiaj. Wiem, że można polecać oferty na swojej stronie i w ten sposób dostawać jakieś pieniądze. Zakupy grupowe mają takie programy partnerskie.
0

Vanity88  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 1
  • Rejestracja 12 kwiecień 2012
zarabianie na blogu to super pomysł. Często osoby dzielą się swoimi pomysłami itp, mają kilkadziesiąt tysięcy odwiedzin i nic poza tym. Umieszczając linki sponsorowane można trochę zarobić na tym co robiło się z pasji a nie chęci zysku i to jest fajne:)
0

gruszella  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 2
  • Rejestracja 02 lipiec 2012
Też mam bloga ale narazie nie udało mi sie na nim zarobić, ale sobie poczytałam. Powodzenia w rozkminianiu tematu.

Użytkownik TRACKER edytował ten post 20 sierpień 2012
Powód edycji: Cóż za piękny offtopic ;)

123
0

Marek  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 4
  • Rejestracja 04 lipiec 2013
Nie rób tego dla kasy rób to dla pasji ;) a może miło się zaskoczysz chociaż tak jak pisał czif cudów nie ma
0

willy30  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 10 grudzień 2013
AdSense, a jesli blog będzie bardzo popularny to wtedy polecam podpiąć się pod jakąś agencję.
0

toni90  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 04 styczeń 2014
Zamieść dział, w którym napiszesz o możliwości reklamy na blogu za określoną sumę.
Jeżeli narzekasz na nieciekawe życie erotyczne, a może nawet na jego niemalże całkowity brak, bez najmniejszego cienia wątpliwości masturbatory Lovense mogą http://seksnaodleglosc.pl/max chociaż trochę pomóc z wszechobecną nudą.
0

kreatorem  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 7
  • Rejestracja 27 styczeń 2014
Blog może nieźle zarobić, tylko musi być tematyczny. Wtedy przyciągnie odpowiednich ludzi, zainteresowanych danym tematem, a jeśli się ma już takich ludzi u siebie, można zainteresować tym faktem reklamodawców. Myśl na zasadzie: co jest opłacalne dla osoby, która miałaby mi płacić za reklamę? I rób tak, żeby reklamodawca miał jak największe korzyści z reklamowania się u Ciebie. Wtedy nie będziesz narzekał na zarobki.
Kreatorem.pl - jak stworzyć stronę www za pomocą kreatora stron www
0

Ewelina84  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 7
  • Rejestracja 05 marzec 2014
Czasami ludzie prowadząc bloga nie zarabiają gotówki, ale np. testują produkty itp.
0

Adam Sraka  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 9
  • Rejestracja 03 marzec 2016
z takich nowych blogerów obczaj sobie Rekina Finansów. Koleś ma już prawie 30 000 UU miesięcznie a bloga ma 10 miesięcy. Czytałem jego wpis jak zarabiać na blogu. Strasznie długi ale kupe informacji i wskazówek tam znajdziesz i zobaczysz jak on zarabia.
Nie wiesz gdzie sprzedać bloga? Sprzedaj bloga za gotówkę w 5 minut na Skupblogow.pl. Szybkie i bezpieczne transakcje. Wszystkie tematy.
0

tewso  

• Tytuł Nowicjusz
  • Grupa Nowicjusze
  • Postów 4
  • Rejestracja 08 luty 2017
Obecnie najwięcej da się zarobić na własnych produktach sprzedawanych online.

Użytkownik Nelson edytował ten post 05 kwiecień 2017
Powód edycji: Badek pyta o bloga, a Ty piszesz o produktach online - jaki sens?

0

Udostępnij ten temat:

• (2 stron) +
  • 1
  • 2