Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Kręcąca się prawidłowo kaseta nie napędza koła roweru - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Kręcąca się prawidłowo kaseta nie napędza koła roweru

Badek  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Przyjaciele forum
  • Postów 1436
  • Rejestracja 24 październik 2008
Miałem szukać jakiegoś forum rowerowego, ale już nie mam siły i zapytam tutaj.

Tylna kaseta, 6 biegów. Rower to jakiś Oxygen. Chodzi o to, że jak jadę (cały czas pedałuje), wszystko jest ok, a puszcze pedała lub zakręcę trochę nimi do tyłu, to nieraz nie załapie i sama kaseta się kręci i nie napędza koła. Po kilku obrotach zazwyczaj zaskakuje, ale ostatnio na ponad miesiąc odstawiłem rower, gdyż nie dało się jeździć... Czego to wina?

Druga sprawa, to podczas rozbierania kaseta trzyma się koła jak nie wiadomo co i nie można jej (siłą) zdjąć. Słyszałem, że jest specjalny klucz potrzebny, ale czy bez tego się obejdzie? Próbowaliśmy z tatą pukać śrubokrętem i młotkiem w te wytłoczenia na pierścieniu wewnątrz kasety, ale nic puszczało. Rower ma już ok. 7 lat i nie był rozbierany z tego co pamiętam (maks. wymiana łysych opon i pękniętych dętek :sarcastic: ). A więc jak zdjąć kasetę z koła, bo zapewne aby sprostać pierwszemu problemowi trzeba rozebrać kasetę?
Potrzebujesz strony internetowej? Zakodowania HTML+CSS? Projektu graficznego? Modyfikacji strony? Nie szukaj dalej i sprawdź moje portfolio: badek.org
0

Evil  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Webmasterzy
  • Postów 573
  • Rejestracja 03 marzec 2009
  • GG:8685472
Może tarcze są już wyrobione i dlatego nie łapie.Zapewne masz to tylko na 6 biegu?:)

Nie pomagam na gg||email -> Tylko komputeromaniak.net
Dołączona grafika
0

Badek  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Postów 1436
Bieg szósty mi nie wchodzi, bo są źle linki wyregulowane :D No i mam tak na każdym biegu, przecież nie ma każdego na innej podkładce, a cała kaseta się kręci...
Potrzebujesz strony internetowej? Zakodowania HTML+CSS? Projektu graficznego? Modyfikacji strony? Nie szukaj dalej i sprawdź moje portfolio: badek.org
0

Evil  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Grupa Webmasterzy
  • Postów 573
  • Rejestracja 03 marzec 2009
  • GG:8685472
Daj do innego dzialu to Ci odpowiem co moze byc nie tak:)
Nie no zart:D
A tak serio:
jak krecisz to przeskakuje czy cala kaseta sie kreci?

Nie pomagam na gg||email -> Tylko komputeromaniak.net
Dołączona grafika
0

Badek  

• Tytuł Stały użytkownik
  • Postów 1436
Co na przeskakiwać? Nieraz łapie kaseta i normalnie kręci się koło, a nieraz sama kaseta. Chciałem jechać do kumpla na miasto, ale boje się, że mi się w połowie drogi sypnie... ;)
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1