Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie: Który z nich najpierw - Komputeromaniak.net - Forum Komputerowo-Webmasterskie

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Który z nich najpierw

Ol'D  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 42
  • Rejestracja 07 październik 2009
  • GG:10101527
Cześć, wiem, że Jose pisał niedawno podobny temat ale mimo wszystko inny niż by mi był potrzebny. A więc, jaką kolejność w wymienionych prze ze mnie językach wybrać:
-JavaScript
-C++
-C#
-Python
-Perl
-Ruby

Z góry dzięki za odpowiedzi. J

Dla Admina: Jeśli uważasz, że temat już był to usuń...
Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz na GG: 7879213
0

Risus  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 15
  • Rejestracja 16 październik 2009
  • GG:0
I tak, według tego jak jest w szkołach, polecą Ci na początku jakiś prostszy, starszy język np. basic.
Jako, że takiego nie ma na Twojej liście, wydaje mi się, że kolejność jest obojętna.
Ja zaczynałem od C++... Jest zaopatrzony w duże "zaplecze" tzn. książki, kursy, fora itd... I to po polsku. A już w przypadku ruby... Jest po prostu ciężko. Najlepiej na początku coś z dużą ilości informacji i łatwym dostępem do pomocy. Choćby C++.
A tak na marginesie... Chcesz uczyć się C#? Będziesz pod windowsa pisał w jakimś frameworku?
Bo według mnie (nie licząc komercyjnych zastosowań w kierunku Microsoft) jest to język bez zastosowania. biggrin.gif
Ach jak przyjemnie, gdy koniec jest tuż tuż... I wszystko się zawiesza... I nic nie działa już...
Ach jak przyjemnie, gdy błędów w kodzie brak... I nagle prąd wyłączą...
I wszystko trafia szlag!
0

Ol'D  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 42
Jak na razie poznaję środowisko programowania obiektowego, niedługo zacznę naukę smile.gif Więc chce się dowiedzieć jakie są najbardziej przydatne i potrzebne w "zapleczu" programisty smile.gif
0

zmijolap05  

• Tytuł Już całkiem nieługo inżynier
  • Grupa Informatycy
  • Postów 161
  • Rejestracja 25 sierpień 2008
  • JID:zmijolap05@aqq.eu
@Risus... język C# ma zastosowanie w projektowaniu aplikacji pod windę, aplikacji sieciowych ASP.NET i aplikacji mobilnych Pocket PC... Jest dużo łatwiejszy od C++ --> łatwiej go zrozumieć... Mówię to z własnego oświadczenia...

CYTAT
-JavaScript
-C++
-C#
-Python
-Perl
-Ruby

Hmmm... żadnego wartego polecenia na 'początek' ... Ale ogółem mógłbyś powiedzieć co chcesz programować, na jaką platformę i jakie już masz pojęcie o programowaniu. Czy łatwo pojmujesz kwestie matematyczno-fizyczne? Jak u Ciebie z angielskim? Jak ze znajomością systemów pod które chcesz pisać? Ciężko Ci idzie nauka wszelkiego rodzaju zasad itp?

Może się wydawać, że pytam o pierdoły, ale jak dla mnie to ważne informacje, dzięki którym mogę dopasować się pod daną osobę i dobrze jej poradzić... Inaczej mogę mówić tylko o swoim doświadczeniu...
"Nienawidzę tego, co łatwe. Nie można być człowiekiem, jeśli nie stawia się oporu." -Twierdza A. de Saint-Exupery

2 + 2 = (2,0) + (2,0) = (2+2, 0+0) = (4,0) = 4 + 0i = |4|*(cosπ + i sinπ), {z', z" ϵ Ȼ: z'=(2,0) ^ z"=(2,0)}
0

Ol'D  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 42
A więc tak, chciałbym programować głównie pod kochane "okienka" smile.gif Ale wiadomo, że większy materiał nie zawadzi. Kwestie matematyczno-fizyczne, to zależy łatwiej matma, ale fize też daję radę smile.gif Angielski bez problemu. Windowsa znam w miarę dobrze, niedługo będę odkrywał Windows Server i dogłębnie Linuxa. Nauka zasad mi idzie akurat najłatwiej xD

0

zmijolap05  

• Grupa Informatycy
  • Postów 161
smile.gif To teraz możesz pójść kilkoma drogami...

1) Zostaniesz przy windzie-> zacznij BASIC - > Visual Basic.NET to jest wybór dla leniwych ^^ dodatkowo znasz angielski więc obydwa języki wejdą Ci w trymiga... Nie ma w nich zbyt zawiłej konstrukcji, filozofia jest prosta, nie ma zbyt skomplikowanych technik projektowania itd... Ma to jednak ogromną wadę: mianowicie języki z rodziny basic tworzą same sobie górna granicę, lub jak to mówią 'VB tworzy szklaną kopułę odgradzającą programistę od twórczej nieskończoności, gdzie niemożliwe staje się możliwe'.

2) Pascal-> Delphi i jedziesz w urzekającej prostocie i możliwościach. Choć i tu nie możesz sobie pozwolić na zbyt wysokie loty...

3) na tym wyborze się skupmy... Pascal/BASIC jako wejściówka do rodziny C... jeżeli obiektowość, to C++ i C# jak najbardziej... Ale to już jest większe wyzwanie... Cpp jest jednym z najtrudniejszych języków, dodatkowo przyda Ci się tu Assembler, wiele razy będziesz potrzebował sięgać po techniki obiektowe, sam będziesz musiał zadbać o bezpieczeństwo swoich programów w najwyższym stopniu i ogólnie nauka nie będzie łatwa smile.gif

PS. jeżeli już wyuczysz się C# to z nauką Javy problemów nie będziesz miał... w drugą stronę też... C# jest po prostu mieszanką Javy i Cpp, którą MS 'stworzył', żeby przyciągnąć programistów obydwu tych platform...

PS2. jaszcze napisz, jak chcesz zaczynać... z jakąś porządną książeczką, czy raczej wolisz chaotyczne kursy internetowe?
PS3. na pewno nie zaczynaj od któregoś z języków, które wymieniłeś smile.gif
PS4. równie dobrze możesz wybrać sposób batwinga, który polecił Joskowi tongue.gif
"Nienawidzę tego, co łatwe. Nie można być człowiekiem, jeśli nie stawia się oporu." -Twierdza A. de Saint-Exupery

2 + 2 = (2,0) + (2,0) = (2+2, 0+0) = (4,0) = 4 + 0i = |4|*(cosπ + i sinπ), {z', z" ϵ Ȼ: z'=(2,0) ^ z"=(2,0)}
0

Ol'D  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 42
Na początek porozglądam się po internecie i poznam dokładniej środowisko tych języków, bo wybiorę chyba punkt 3 smile.gif Ale oczywiście potem sięgnę po jakąś książkę smile.gif
0

Risus  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 15
zmijolap05 napisałem, że C# to tylko pod windowsa... : P Żeby było wiadome, bo nie wiedziałem
czego chłopak się będzie uczył. Sam jestem hobbystą, a uczę się w zupełnie innym kierunku,
więc polegam na swoich doświadczeniach i wiedzy, a nie na tym czego uczą w szkołach o profilu inf.
Ja zaczynałem od C++ i nie wydaje mi się to szczególnie trudny język. Choć i nie najprostszy. ;-)
Co do książki, jak chodzi o C++ polecam ,,Symfonie C++" Jerzego Grębosza.
Wszystko napisane rozlegle od podstaw.
Ach jak przyjemnie, gdy koniec jest tuż tuż... I wszystko się zawiesza... I nic nie działa już...
I wszystko trafia szlag!
0

Ol'D  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 42
No właśnie chciałem się was zapytać, jaka książka do danego języka smile.gif Chodzi mi o te, z których sami się uczyliście (jeśli uczyliście się z książek) xD
0

Risus  

• Tytuł Użytkownik
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 15
Ja zaczynałem od kursów na necie... Ale na dłuższą metę, jeśli chodzi o bardziej zaawansowane
zagadnienia, to ciężko z tym jest. biggrin.gif
Później kupiłem Symfonię C++. : P
I wszystko trafia szlag!
0

zmijolap05  

• Grupa Informatycy
  • Postów 161
C++ - tu mam chyba z 10 tomów godnych polecenia, każdy o czymś innym... ale... @Risus, "Symfonia standard" ani żadna ze starszych wersji nie jest pisana dla osób zaczynających programowanie. Książka dobra, choć wkurzające jest czasem zbyt długie omawianie różnych działów. Co najważniejsze, żeby ją dobrze zrozumieć powinieneś mieć podstawy jakiegokolwiek innego języka programowania... sam autor to zaznacza dość mocno... tak, tak, wiem, że ktoś mógł od tego zaczynać... ale sama książka nie ma na celu nauki programowania od podstaw, ale naukę języka C++... a to już duża różnica.

Jeżeli chodzi o sam początek w ogóle C++ jeżeli byś od tego zaczynał, to chyba jedyną napisaną dla takich ludzi jest "Szkoła programowania C++" S. Pratty... Jeżeli natomiast wejdziesz już w Pascala i BASICa, z "Symfonią standard"(! nie znajdziesz tej wersji w necie, więc będziesz musiał ja kupić... wersje starsze są nieaktualne) możesz śmiało iść dalej.

C# zdecydowanie polecam książkę Marcina Lisa "C#. Praktyczny kurs", podobnie Javę też tenże autor b.dobrze opisał.

Jeżeli chcesz dobrze się nauczyć C++, oprócz podstawowych książek będziesz musiał uzupełnić swoje wiadomości o szablony ("Pasja C++" Grębosza), bezpieczne programowanie oraz algorytmikę, struktury danych i techniki programowania. Dodatkowo jeszcze programowanie graficzne, czyli Qt4 itd.

@Risus, nie tylko pod windowsa, ale tylko pod windowsem (choć równie dobrze można zainstalować na linie mono i cieszyć się pełnym wsparciem)... C# ma zastosowania ogólne pod platformę mobilną, sieciową i systemową...

Ja też mówię o swoim około trzyletnim doświadczeniu i opieram się na własnej wiedzy... w szkołach (polskich), za przeproszeniem, uczą jednego wielkiego g**** jeżeli chodzi o informatykę. (Mam porównanie ze szkołą rosyjską... 1 liceum a oni potrafią już obsługiwać profesjonalnie Photoshopa, Flasha, Corela i programują w VB6, C++ i Javie...)

Doskonale wiem, że radzić to każdy umie, a jak przyjdzie co do czego, to trzeba się samemu wziąć w garść i nie słuchać ględzenia innych... Jak chcesz coś robić porządnie, to zacznij porządnie. Braki w podstawie zaowocują jeszcze większymi brakami później... A ciągłe wracanie do podstawy, bo tego nie wiem, tamtego nie wiem, to w zasadzie tzw. "głupiego robota"... Nie zrozumiesz elektromagnetyzmu nie mając pojęcia o dynamice, nie? Dlatego tak ważne jest zaczęcie od któregoś z języków podstawowych, tych niskiego poziomu... I to nie jest ględzenie, tylko ogólnie przyjęta zasada, do której warto się dostosować.

I to tyle tongue.gif Pozdrawiam smile.gif

EDIT: Małe poprawki tongue.gif

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1